Poznaj nas lepiej! W #e-interview, czyli wirtualnym wywiadzie przeprowadzanym z pracownikami Empressia, znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące kariery w naszej agencji SEO. Dowiedz się o codziennej pracy w firmie, w której każdy może znaleźć swoją drogę. Zobacz, jak pracujemy i co robimy również po pracy. To wiele mówi o człowieku!

Psssst! Na końcu znajdziesz pytania Extra, które... mogą Cię zaskoczyć!

1. Czym zajmujesz się w agencji Empressia?


Pracuję jako Junior Front-end Developer.

Jestem odpowiedzialna za tworzenie stron internetowych, zarówno tych kodowanych od podstaw, jak i tych na szablonie.

Prowadzę również szkolenia dla klientów z obsługi stron internetowych. Takie wprowadzenie do zarządzania stroną pozwala naszym klientom na samodzielne wprowadzanie zmian i aktualizacji w ich serwisach.

Anna Ciszak Front-End Developer Empressia

2. Jakie umiejętności są potrzebne do pracy jako Front-end Developerka?


Pierwsze skojarzenie, jakie ma większość osób, słysząc nazwę stanowiska „Front-end Developer” to znajomość m.in.:

 • HTML,
 • CSS,
 • JavaScript oraz jego frameworków,

czyli… umiejętności techniczne.

Według mnie nawet najlepszy stack technologiczny nie wystarczy, gdy nie ma się rozwiniętych umiejętności miękkich.

Moim zdaniem kluczowe są:

 • łatwość komunikacji (w zespole oraz z klientem),
 • dokładność z dążeniem do pixel-perfect,
 • spostrzegawczość,
 • wysokie poczucie estetyki,
 • uczenie się na błędach, nie tylko swoich, ale także innych osób z teamu.

Ania Ciszak i koleżanki z agencji Empressia

3. Jak wygląda Twoja ścieżka kariery w naszej firmie?


Aplikowałam bezpośrednio na stanowisko Junior Front-end Developera. Przed rozpoczęciem pracy w agencji Empressia miałam za sobą staż jako specjalista SEO w innej firmie, ale już po miesiącu wiedziałam, że „to nie jest to” i chcę tworzyć strony internetowe, a nie je optymalizować. Po przygodzie z SEO skupiłam się na skończeniu pracy inżynierskiej, a tuż po obronie, czyli tydzień później, wysłałam moje zgłoszenie do agencji Empressia.

4. Pamiętasz swoją rozmowę kwalifikacyjną w agencji Empressia? Jak wyglądała?


Dobrze pamiętam moją rozmowę kwalifikacyjną, ale jeszcze lepiej pamiętam okoliczności umawiania się na nią. Co ciekawe, już po niecałych pięciu godzinach od wysłania aplikacji dostałam maila od Tomka Kubery z propozycją terminu spotkania. Przed otrzymaniem pracy miałam 2 rozmowy online.

Pierwsza była tylko z Tomkiem Kuberą, podczas której opowiedziałam o swoim doświadczeniu, celach zawodowych oraz odpowiadałam na pytania techniczne.

Na drugim spotkaniu do Tomka dołączyła Aga Cichowska. Dopytała mnie o kilka aspektów związanych z moim doświadczeniem oraz oczekiwaniami na temat pracy w agencji. Obie wspominam bardzo pozytywnie, ponieważ panująca atmosfera sprawiła, że stres związany z tymi rozmowami magicznie zniknął. Drugie spotkanie odbyło się w Dzień Kobiet, więc podczas rozmowy Aga pokazała mi prezenty, które otrzymały dziewczyny od męskiej części agencji :)

5. Co najbardziej lubisz w swojej pracy?


W mojej pracy lubię przede wszystkim to, że pozwala na połączenie pasji do technologii i estetyki. Poza tym bardzo doceniam:

 • nowe wyzwania – tak naprawdę każdy projekt jest inny, co pozwala mi na kreatywne podejście do problemu i poszukiwanie optymalnych rozwiązań. Ta różnorodność projektów sprawia, że każdy dzień stawia przede mną nowe wyzwania.
 • własne graficzne propozycje – bardzo lubię grafikę i wszystko to, co jest estetyczne, więc dużą przyjemność sprawiają mi zadania, gdzie mogę sama zaproponować klientowi wygląd danej sekcji czy podstrony, uwzględniając jego potrzeby i oczekiwania.
 • efekt – największą satysfakcję sprawia mi oglądanie gotowego projektu, nad którym pracowałam. Bardzo motywujące jest także zadowolenie klienta i usłyszenie, że to jest właśnie to, czego potrzebował.

dział DEV agencji Empressia

(Ania na zdjęciu z Justyną Kaczmarek podczas Infoshare 2022)

6. Wiemy, że życie to nie tylko praca! Co robisz poza nią?


W czasie wolnym znoszę nowe rośliny do domu i staram się je utrzymać przy życiu, co czasami jest bardzo trudne. Bardzo lubię naturę, więc uwielbiam spacery po parkach, łąkach oraz obserwowanie zachowań wszelkiego rodzaju fauny.

Anna Ciszak praca zdalna Empressia kwiatki

Moja sympatia do wszystkich zwierząt sprawiła, że odżywiam się i gotuję roślinnie (podobno nawet dość dobrze). Poza tym chodzę na lekcje tańca towarzyskiego, gdzie uczę się najróżniejszych tańców, zarówno standardowych, jak i latynoamerykańskich.

7. To nie jest pytanie z serii „Jak widzisz siebie za 5 lat”, ale… jakie masz plany na przyszłość?


Jeśli chodzi o karierę zawodową, to poza doskonaleniem swoich umiejętności technicznych, chcę rozwijać swoją wiedzę na temat User Experience z naciskiem na strony internetowe oraz aplikacje mobilne. W październiku rozpoczęłam studia związane z UX, więc zaczynam wprowadzać plan w życie :)

Anna Ciszak Front-End Developer Empressia studentka Collegium Da Vinci

Prywatnie planuję pójść na warsztaty ceramiki i wykonać własnoręcznie swoje pierwsze talerze.

W dalszej przyszłości chciałabym pomieszkać na terenie Puszczy Białowieskiej oraz wybrać się w podróż na Borneo i odwiedzić jedno z sanktuariów chroniących orangutany. Borneo jest również jednym z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć orangutany w ich naturalnym środowisku, co jest dla mnie dodatkowym powodem, aby tam pojechać.

Pytanie Extra: Czy masz jakieś zwierzęta? Jeżeli tak, to jakie?


Aktualnie jestem posiadaczką ślimaka afrykańskiego i gekona orzęsionego.

 • Ślimak ma już 2,5 roku i jego skorupa osiągnęła długość prawie równą dłoni. Bardzo lubi się kąpać i po moich obserwacjach mogę powiedzieć, że nie jest tak powolny, jak to się zwykle mówi o ślimakach.

Ania Ciszak i ślimak afrykański

 • Gekon jest ze mną już pół roku i prowadzi typowo nocny tryb życia. Bardzo lubi skakać i uważa każdego człowieka za pełnoprawne drzewo do wspinania się :)

Ania Ciszak i gekon orzęsiony

Pytanie Extra: Co jest dobre, a co złe?


Dobry jest sos pomidorowy i zupa pomidorowa, ale złe są surowe pomidory ze skórką.

Pytanie Extra: Jaka jest Twoja ulubiona książka?


Nie ma swojej jednej ulubionej książki, ale uwielbiam twórczość Jarosława Borszewicza. Na co dzień słucham przede wszystkim podcastów kryminalnych, więc można uznać, że to mój ulubiony gatunek.

Aniu, dziękuję za rozmowę w ramach cyklu #e-interview 💙!

Chcesz dołączyć do naszego zespołu i być częścią Ekscytującej przygody w agencji Empressia? Zajrzyj na naszą podstronę Kariera albo zgłoś się do nas bezpośrednio!