Poznaj nas lepiej! W #e-interview, czyli wirtualnym wywiadzie przeprowadzanym z pracownikami Empressia, znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące kariery w naszej agencji SEO. Dowiedz się o codziennej pracy w firmie, która ma unikatowy zespół łączący zarówno osoby specjalizujące się w pozycjonowaniu, jak i tworzeniu stron internetowych. Przedstawiamy ich sylwetki i osobowości. Nie tylko na podstawie tego, jacy są w biurze, ale również poza nim. To wiele mówi o człowieku! Na końcu z kolei znajdziesz pytania Extra, które... mogą Cię zaskoczyć!

1. Czym zajmujesz się w agencji Empressia?


Oficjalnie jestem Front-end Developerem, ale zakres mojej pracy jest różny – co bardzo mi odpowiada! Lubię, jak dużo się dzieje i gdy mój dzień wypełniony jest multitaskami np.:

 • szkolenie dla klienta,
 • kodowanie,
 • zadania graficzne.

Często słyszę od szefów lub Project Managerów, że gdy wpada jakieś zadanie, gdzie trzeba zrobić coś „ładnie”, „kreatywnie” czy klient nie ma pomysłu na jakąś sekcję bądź stronę – to od razu myślą o mnie.

Justyna Kaczmarek agencja Empressia

Ostatnio dostałam również szansę na zaprojektowanie pierwszej, większej strony – niesamowite wyzwanie! Za to bardzo dziękuję agencji Empressia: że każdy z nas może się realizować w tym, w czym czuje się dobrze :)

2. Jakie umiejętności są potrzebne do pracy jako Front-end Developerka?


Jak wspomniałam wyżej – nie jestem typową Front-end Developerką, ale na pewno potrzeba:

 • dużo cierpliwości,
 • samozaparcia,
 • szerokiego umysłu,
 • uparcia w szukaniu rozwiązań,
 • sumienności,
 • spostrzegawczości,
 • poukładania.

W moim przypadku ważne jest również duże poczucie estetyki oraz zwracanie uwagi na szczegóły.

3. Jak wygląda Twoja ścieżka kariery w naszej firmie?


Jak patrzę na wszystko po długim czasie – to trochę śmiesznie wyszło! Do agencji Empressia zgłosiłam się na stanowisko Front-end Developera. Ukończyłam studia z Geologii Inżynierskiej, jednak praca w zawodzie bardzo mnie rozczarowała – pomimo że sam kierunek był ciekawy. Stwierdziłam, że nie będę tracić czasu i może jednak się przebranżowię. Decyzję podjęłam szybko, ukończyłam kurs i zaczęłam składać CV.

Po rozmowie z Panią w Urzędzie Pracy złożyłam chyba 30 Curriculum Vitae… Tego dnia zadzwonił do mnie Tomasz Kubera i zaprosił na rozmowę kwalifikacyjną. Ta była bardzo przyjemna! Jednak mało kto wie, że po pierwszym dniu pracy myślałam, że ucieknę :D

Stres związany z przebranżowieniem był ogromny, ale zacisnęłam zęby i jak widać – zostałam na długo.

Do agencji trafiłam w sumie na stanowisko testera, przez długi czas testowałam strony lub robiłam mniejsze witryny na szablonach. Z czasem przyszły większe projekty, sklepy, a także możliwość rozwoju w kierunku graficznym.

4. Co najbardziej lubisz w swojej pracy?


 1. Atmosferę
 2. Ludzi
 3. Możliwość działania w różnych zakresach
 4. Multitasking
 5. Pomoc innym
 6. Kontakt z klientem
 7. Prowadzenie szkoleń
 8. Możliwość działania również w grafice

imprezy integracyjne w agencji Empressia

5. Wiemy, że życie to nie tylko praca! Co robisz poza nią?


Moje życie ostatnio to akurat tylko praca, ale przyjemna praca – choć wiadomo – co w nadmiarze to czasem wychodzi bokiem!

Po pracy w agencji Empressia działam obecnie dużo w ogrodzie: poznaję techniki siania trawy, nauczyłam się kosić, w każdej wolnej chwili znajdzie się zawsze coś do malowania, odnowienia. W weekendy z kolei jestem szpachlarzem, malarzem i walczę razem z mężem, remontując nasze pierwsze mieszkanie.

pracownicy Empressia po pracy

W wolnym czasie uwielbiam podróże, a jak jest mniej czasu to spacery, zachwycam się wtedy wszystkim dookoła i doceniam każdą chwilę. Bardzo lubię też spędzać czas z rodziną, przyjaciółmi i zwierzaczkami, wspólne obiady, spacery, latem częste ogniska czy gry planszowe w długie zimowe wieczory to coś, co zawsze odpręża.

Justyna Kaczmarek pasje

Jeżeli chodzi o hobby, to jest nim wszystko, co związane jest z robieniem ładnych rzeczy! Bardzo lubię bawić się grafiką, uwielbiam dłubać w drewnie, kiedyś też sporo malowałam, obecnie kończy się na malowaniu ścian… :)

6. To nie jest pytanie z serii „Jak widzisz siebie za 5 lat”, ale… jakie masz plany na przyszłość?


Obecnie moim jedynym najważniejszym planem jest dokończenie remontu mieszkania i tego się trzymam. Jak już będzie po, to bardzo chciałabym zgłębić swoją wiedzę w zakresie UX i UI.

Pytanie Extra: Gdy masz zły humor, wolisz być sama czy z kimś?


Z mężem! On zawsze zrobi coś głupiego, co poprawia mi od razu humor :D

Pytanie Extra: Jaki kolor miały dinozaury?


Od dziecka byłam przekonana, że dinozaury są zielone i fioletowe. I tego się trzymam – pomimo że po studiach geologicznych wiem, że barwa dinozaurów mogła być różna, ale jest bardzo ciężka do ustalenia. Z pewnością ich kolor nie jest tak nudny jak jest przedstawiany na filmach.

Jaki smak herbaty najbardziej lubisz?


Najbardziej lubię kompot! Ale jak już mam wybrać herbatę, to jakąś owocową lub białą z maliną :)

Justyno, dziękuję za rozmowę w ramach cyklu #e-interview 💙!

Chcesz dołączyć do naszego zespołu i być częścią Ekscytującej przygody w agencji Empressia? Szukasz pracy w dziale DEV lub SEO? Sprawdź zakładkę Kariera albo zgłoś się do nas bezpośrednio!