Poznaj nas lepiej! W #e-interview, czyli wirtualnym wywiadzie przeprowadzanym z pracownikami Empressia, znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące kariery w naszej agencji SEO. Dowiedz się o codziennej pracy w firmie, w której każdy może znaleźć swoją drogę. Zobacz, jak pracujemy i co robimy również po pracy. To wiele mówi o człowieku!

Psssst! Na końcu znajdziesz pytania Extra, które... mogą Cię zaskoczyć!

1. Czym zajmujesz się w agencji Empressia?


Obecnie pracuję na stanowisku Content Editorki. Moim głównym zadaniem jest wdrażanie treści na strony internetowe naszych klientów. Wspomagam również dział SEO w zadaniach technicznych związanych z optymalizacją działania strony. Przygotowuję się także do nowej roli SEO Specjalistki.

Zuzanna Łosiak Empressia

2. Jakie umiejętności są potrzebne do pracy jako Content Editorka?


  • Przede wszystkim dokładność i dbałość o szczegóły.
  • Ważna jest również znajomość podstaw HTML i CSS oraz umiejętność obsługi najbardziej popularnych CMS (WordPress, PrestaShop, Joomla).
  • Jako że pomagam również w technicznych zadaniach, przydaje się znajomość PHP i JavaScript, a także i struktury, sposobu działania „od środka” CMS.
  • Czymś, co jest również bardzo ważne, ze względu na różnorodność CMS-ów, na których pracujemy, jest umiejętność odnajdywania się w nowym środowisku i szukania informacji.

3. Jak wygląda Twoja ścieżka kariery w naszej firmie?


Podczas studiów chciałam, aby moja ścieżka kariery była związana z tym, czego uczyłam się w trakcie zajęć, z tego względu zdecydowałam się aplikować na ogłoszenie umieszczone na portalu stworzonym przez uczelnię, na której studiowałam (Collegium Da Vinci).

Po zaaplikowaniu na ogłoszenie czekała mnie rozmowa z Tomkiem Kuśnierczakiem i Damianem Mączyńskim. Po udanym spotkaniu otrzymałam informację o chęci rozpoczęcia współpracy.

Początkowo moja praca skupiała się na wdrażaniu treści, natomiast szybko została wzbogacona o zadania, w których musiałam wykazać się wiedzą techniczną. Dzięki temu miałam okazję przygotować solidny grunt do przejścia na nowe stanowisko – SEO Specjalistki.

agencja Empressia

4. Pamiętasz swoją rozmowę kwalifikacyjną w agencji Empressia? Jak wyglądała?


Nie pamiętam dokładnie, jak wygląda cała rozmowa, ale czymś, co utkwiło mi w pamięci, jest fakt, że spotkanie było swobodne i nie przypominało typowych korporacyjnych rozmów o pracę.

Damian zadał mi kilka pytań mających na celu sprawdzić moją wiedzę techniczną na temat tworzenia stron internetowych, a Tomek opowiedział o możliwościach rozwoju i o tym, jak mogłaby wyglądać moja ścieżka kariery w firmie.

5. Co najbardziej lubisz w swojej pracy?


Przede wszystkim różnorodność i rzeczywistą możliwość rozwoju. Od rozpoczęcia pracy zdobyłam wiedzę, która pozwoliła mi wyklarować wizję tego, czym chciałabym zajmować się w przyszłości.

Coś, co również sprawia mi satysfakcję, jest fakt, że coraz częściej mogę zobaczyć faktyczny wpływ moich działań na funkcjonowanie strony.

6. Wiemy, że życie to nie tylko praca! Co robisz poza nią?


Wolny czas lubię przede wszystkim spędzać w mieszkaniu. Przekształcam je wówczas w domowy gabinet kosmetyczny :D Lubię również eksperymentować w kuchni i staram się tworzyć zdrowsze wersje słodkich wypieków. Nie wszystkie eksperymenty kończą się powodzeniem, ale na szczęście wszystko odbywa się w warunkach kontrolowanych.

pierniczki

7. To nie jest pytanie z serii „Jak widzisz siebie za 5 lat”, ale… jakie masz plany na przyszłość?


Dalsze poznawanie tajników SEO, od strony technicznej i UX. Są to obszary, które najbardziej mnie interesują i wiem, że w tych dziedzinach jest jeszcze dużo do odkrycia.

Natomiast pewnie niewiele osób o tym wie – większość zna mnie z analitycznego podchodzenia do rozwiązywania problemów, ale w głębi tkwi we mnie artystyczna dusza. Chciałabym spróbować powrócić do swojej starej pasji, czyli rysowania.

Zuzia Łosiak agencja Empressia

Pytanie Extra: Jakie medium społecznościowe najbardziej lubisz i dlaczego?


Obecnie TikTok jest aplikacją, która zabiera mi najwięcej czasu spośród wszystkich mediów społecznościowych. Poza chwilowym rozluźnieniem przy śmiesznych filmikach jest to też dla mnie sposób, aby mieć większą styczność z językiem angielskim. Choć nie wiem, czy jest to dobre wytłumaczenie ilości spędzonego przeze mnie czasu w tej aplikacji. :D

Pytanie Extra: Co jest dla Ciebie ważniejsze przy stanowisku pracy: biurko czy fotel?


Zdecydowanie fotel. Dobry model jest podstawą do utrzymania odpowiedniej postawy, co z kolei wpływa na rzadsze powstawanie kontuzji.

Pytanie Extra: Czy można płakać pod wodą?


Tak, płacz ma wiele funkcji. Poza rozładowaniem emocji łzy nawilżają oraz oczyszczają gałki oczne. To czy ktoś jest zanurzony, a jego oczy są zabezpieczone (np. maską do nurkowania) lub wystawione na bezpośrednie działanie wody nie powinno mieć wpływu na działanie gruczołów odpowiedzialnych za produkcję łez.

Zuziu, dziękuję za rozmowę w ramach cyklu #e-interview 💙!

Chcesz dołączyć do naszego zespołu i być częścią Ekscytującej przygody w agencji Empressia? Zajrzyj na naszą podstronę Kariera albo zgłoś się do nas bezpośrednio!