Poznaj nas lepiej! W #e-interview, czyli wirtualnym wywiadzie przeprowadzanym z pracownikami Empressia, znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące kariery w naszej agencji SEO. Dowiedz się o codziennej pracy w firmie, do której również możesz dołączyć – do działu SEO lub DEV. Zobacz, jak pracujemy i co robimy również po pracy. To wiele mówi o człowieku!

Psssst! Na końcu znajdziesz pytania Extra, które... mogą Cię zaskoczyć!

1. Czym zajmujesz się w agencji Empressia?


Obecnie jestem Specjalistką SEO, a więc tworzę strategię związaną z pozycjonowaniem stron, contetem czy link buildingiem, a następnie wdrażam ją w życie. Później sprawdzam, czy przynosi oczekiwane (pozytywne) efekty.

Magdalena Wardęcka SEO Specialist Empressia

2. Jakie umiejętności są potrzebne do pracy jako Specjalistka SEO?


Na pewno w pracy tej znaczenie ma dokładność, umiejętność analizowania wyników oraz ich planowania. Ważne, aby ogarnąć różne działania i efektywnie je prowadzić.

Ponadto uważam, że na stanowisku SEO Specialist ogromne znaczenie ma kreatywność, ale też myślenie jak użytkownik, a nie tylko jak SEO-wiec, który próbuje prześledzić i zrozumieć działanie robotów indeksujących.

Magdalena Wardęcka Empressia

Istotna jest również komunikacja z klientem i ze współpracownikami, aby po prostu każdy dobrze się rozumiał. Nie bez znaczenia jest sama chęć rozwoju i poznawania różnych “szkół SEO”, ale i szukanie w tym własnej drogi.

szkolenia wewnętrzne Empressia

3. Jak wygląda Twoja ścieżka kariery w naszej firmie?


Do agencji Empressia przyszłam na stanowisko SEO Copywriterki. Zresztą już wcześniej moja droga zawodowa była związana z contentem i redakcją. Już na wstępie dostałam informację, że w firmie jak najbardziej jest możliwość rozwoju i poznawania różnych stanowisk. Mimo iż copywriting jest mi najbliższy, to chciałam też spróbować swoich sił na innych stanowiskach związanych z pozycjonowaniem stron. Tak też po jakimś czasie zostałam link builderką, wdrażałam również treści na CMS klientów, w międzyczasie poznawałam tajniki pozycjonowania stron. Ostatecznie zostałam Specjalistką SEO. Można więc powiedzieć, że przeszłam i poznałam tutaj prawie wszystkie stanowiska potrzebne w SEO.

4. Pamiętasz swoją rozmowę kwalifikacyjną w agencji Empressia? Jak wyglądała?


Tak, pamiętam. Wylądowałam na zimnym Górczynie [tzn. w siedzibie firmy w Poznaniu – przyp. red.] w pewien grudniowy dzień. Sporo wcześniej przed planowaną rozmową, żeby sprawnie i bezproblemowo dotrzeć na miejsce. Oczywiście lekko się zgubiłam, ale do biura dotarłam i tak przed czasem. Rozmowę miałam z szefem Tomkiem Kuśnierczakiem i Damianem Mączyńskim, który wtedy zajmował jeszcze stanowisko Team Leadera działu SEO.

To była po prostu rozmowa, owszem – określająca moje kompetencję i umiejętności, ale w bardzo przyjaznym i luźnym wydaniu. Dowiedziałam się też na niej, jak funkcjonuje firma, jaka jest ścieżka rozwoju itp. Ostatecznie po niej już w styczniu dołączyłam do zespołu :)

imprezy integracyjne w agencji Empressia

5. Co najbardziej lubisz w swojej pracy?


Różnorodność. Nie nudzę się, każdy dzień jest inny, dużo się dzieje. Zdarza mi się często przeskakiwać z tematu na temat i niekiedy nic nie wychodzi z mojego planowania dnia. Jednak przy tym dużo się uczę i poznaję. Często jest intensywnie, ale to dość budujące uczucie.

Nie można tutaj nie wspomnieć o świetnej ekipie, która naprawdę dobrze się dogaduje, jest pomocna i serdeczna, można z nimi normalnie pogadać. W różnych miejscach pracy to wcale nie jest taki standard.

6. Wiemy, że życie to nie tylko praca! Co robisz poza nią?


Oj, dość sporo rzeczy! A czasami nic konstruktywnego. Jestem miłośniczką literatury, więc staram się jak najwięcej czytać, a w zasadzie słuchać książek, bo mogę w tym samym czasie np. zrobić obiad czy sprzątać. Dużo spaceruję w bliskie mi leśne rejony, ale też te dalsze lub jeżdżę na rowerze.

zainteresowania Magdy Wardęckiej

Pasjonuje się też zielarstwem, więc zwłaszcza wiosną i latem przetwarzam zebrane przez siebie zioła. Na balkonie i na działce również pielęgnuje swój mały ogródek, w którym spory procent roślinności stanowi mięta (bo bardzo ją lubię). Ponadto uczę się też sama robić niektóre kosmetyki naturalne i grać na djembe (z marnym skutkiem, ale fun jest).

Magda Wardęcka zielarstwo

Uwielbiam też chodzić na różne eventy oraz spotykać się z przyjaciółmi, spędzać z nimi czas na rozmowach czy grach w planszówki. Lubię też po prostu zalec na kanapie i oglądać filmy i seriale czy słuchać muzyki, grać na telefonie w Pet Rescue i słuchać przy tym audiobooków lub podcastów maści wszelakiej.

7. To nie jest pytanie z serii „Jak widzisz siebie za 5 lat”, ale… jakie masz plany na przyszłość?


Plany mam różne, zobaczymy, co z tego będzie, ale nie lubię zakładać czegoś i brać za pewnik. Na pewno chciałabym się rozwijać i być bardziej konsekwentna w swoich działaniach. Zaczynać coś i kończyć. Mieć swego rodzaju wewnętrzny spokój i więcej czasu dla siebie. Przy tym uczyć się, dalej działać i rozwijać się w SEO oraz zdobyć certyfikat z ziołolecznictwa i fitoterapii.

Pytanie Extra: Co byś wolała: chatkę w górach czy apartament w mieście?


Bezapelacyjnie – chatkę w górach. Cenię sobie bliskość przyrody, spokój, oderwanie od miejskiego zgiełku i czasem niełatwej codzienności. W takich miejscach można mocno przewartościować swoje życie, mniej chcieć, a więcej odczuwać.

podróże pracowników agencji SEO Empressia

Pytanie Extra: Jaki typ książek najbardziej lubisz czytać lub słuchać?


Łatwiej by mi było odpowiedzieć, czego nie czytam!

No, ale spróbujmy. Na pewno lubię i czytam sporo literatury pięknej, beletrystyki, kryminałów i thrillerów. Od dziecka lubię horror i grozę (oraz jej odłamy typu weird fiction, gore, powieści gotyckie czy paranormalne, horrory klasy B), a ta literacka pasja z wiekiem mi nie przeminęła i nadal zajmuje ważne miejsce w mojej biblioteczce.

Czytam też książki z zakresu historii sztuki, dawnych wierzeń, mitologii, ziołolecznictwa czy nawet ezoteryki. Lubię też mangi i komiksy. Najmniej czytam sci-fi, fantastyki, publicystyki czy biografii. Nie lubię książek coachingowych, bo są to dla mnie dyrdymały (śmiech).

Pytanie Extra: Jakiej muzyki słuchasz i dlaczego jest to ruski hardbass?


Na ruski hardbass jestem obrażona!

Mam dość szeroki gust muzyczny, który ewoluuje z każdym rokiem i ogólnym nastrojem. Lubię muzykę:

  • folkową (nordic, slavic, pagan),
  • metalową (przede wszystkim black, doom, metal eksperymentalny),
  • gotycką (w tym cold/darkwave, gothic rock, witchhouse),
  • progresywną,
  • elektroniczną,
  • industrialną,
  • EBM,
  • retro wave,
  • synthpop.

Słucham też muzyki instrumentalnej, ambientowej, alternatywnej, transowej i etno. Niektórych gatunków muzycznych nawet nie potrafię już nazwać, więc ta lista mogłaby być naprawdę długa!

Madziu, dziękuję za rozmowę w ramach cyklu #e-interview 💙!

Chcesz dołączyć do naszego zespołu i być częścią Ekscytującej przygody w agencji Empressia? Szukasz pracy w dziale SEO? Czy, podobnie jak nasza dzisiejsza gościni, chcesz kroczyć różnymi ścieżkami w swoim rozwoju i karierze? W agencji Empressia masz taką szansę! Koniecznie sprawdź zakładkę Kariera albo zgłoś się do nas bezpośrednio!