Wielu naszych Klientów, którzy decydują się na założenie nowej strony internetowej zastanawia się czy wybrać stronę www opartą o indywidualny projekt graficzny czy szablon. Co wybrać? Która z opcji będzie dla nas najbardziej korzystna?

Na początek wyjaśnijmy terminologię pojęć.

Szablon to ogólnodostępny, gotowy układ strony. Webdeveloperzy potocznie nazywają go "gotowcem" lub "templatką". Ma ograniczone możliwości modyfikacji. Układ strony nie podlega zmianie, można natomiast zmienić kolorystykę w taki sposób by była ona dopasowana do identyfikacji wizualnej firmy.

Strona z indywidualnym projektem graficznym powstaje "od zera", Klient przedstawia swoją wizję strony lub zdaje się na inwencję twórczą naszej Agencji Interaktywnej. Zleceniodawca ma pełną kontrolę nad procesem tworzenia projektu graficznego i może zgłaszać różne sugestie dotyczące wyglądu projektu, dzięki czemu otrzymuje produkt zgodny ze swoimi oczekiwaniami.

indywidualnyprojekt

Co zatem wybrać?

Jeżeli nie masz wygórowanych oczekiwań co do projektu graficznego a Twój budżet jest ograniczony to zdecydowanie szybszym i tańszym rozwiązaniem będzie szablon. Naszym Klientom przesyłamy kilka szablonów do wyboru, a następnie przystępujemy do spersonalizowania gotowego projektu, tzn. wdrażamy przesłane przez Klienta treści, logo oraz zdjęcia, tworząc profesjonalną stronę dostosowaną do potrzeb Klienta. Niemniej jednak, należy zdawać sobie sprawę z tego, że decydując się na gotowy projekt z ogólnodostępnej bazy szablonów, Twoja witryna nie będzie się wyróżniać niczym szczególnym, co więcej, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że w sieci znajdują się lub w przyszłości pojawią witryny bardzo podobne do Twojej.

Jeżeli zależy Ci na niebanalnym i oryginalnym designie strony internetowej, który wyróżni Cię na tle konkurencji w takim wypadku najlepiej sprawdzi się strona z indywidualną szatą graficzną. Możesz przedstawić wykonawcy swoje pomysły lub w pełni zdać się na jego doświadczenie i kreatywność podczas tworzenia Twojego nowego serwisu. Istotną zaletą nieszablonowego projektu graficznego jest jego unikatowość oraz gwarancja, że finalny efekt spełni Twoje oczekiwania. Jednak musisz wziąć pod uwagę, że wykonanie takiej strony jest bardziej kosztowne i czasochłonne niż w przypadku strony w opartej o szablon.

Jeśli chcesz sprawdzić jaki jest koszt utworzenia strony www, przeczytaj ten artykuł.