Poznaj nas lepiej! W #e-interview, czyli wirtualnym wywiadzie przeprowadzanym z pracownikami Empressia, znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące kariery w naszej agencji SEO. Dowiedz się o codziennej pracy w firmie, w której każdy może znaleźć swoją drogę. Zobacz, jak pracujemy i co robimy również po pracy. To wiele mówi o człowieku!

Psssst! Na końcu znajdziesz pytania Extra, które... mogą Cię zaskoczyć!

1. Czym zajmujesz się w agencji Empressia?


W agencji Empressia odgrywam rolę Project Managera w dziale DEV. Jestem łącznikiem pomiędzy Klientem a zespołami naszych programistów i designerów.

Co to dokładnie oznacza?

Odpowiadam za bezpośredni kontakt z Klientem, badam jego oczekiwania i ustalam wspólne cele. Pomagam zrozumieć poszczególne etapy współpracy oraz definiować potrzeby. W dużym skrócie – nasi Klienci to przede wszystkim partnerzy biznesowi, a moją rolą jest przeprowadzenie ich projektu z dbałością o dobór optymalnych rozwiązań i wysoką jakość wykonywanych działań.

zdjęcie grupowe dev

2. Jakie umiejętności są potrzebne do pracy jako Project Manager?


  • Chęć do ciągłego rozwoju/edukacji – w naszej branży musimy nadążać za technologią, a tym samym należy być na bieżąco z trendami i branżowymi nowinkami.
  • Cierpliwość – ta praca to nieustający proces – czasem na poszczególny projekt poświęcamy setki godzin. Na efekty trzeba poczekać!
  • A Helicopter view – dla mnie oznacza to umiejętność spojrzenia na sytuację/projekt z szerszej perspektywy – bez skupiania się na szczegółach i drobiazgach. Często taki punkt widzenia pozwala na inne podejście do tematu czy zażegnanie kryzysowej sytuacji.
  • Asertywność – tutaj po prostu nie ma miejsca na uleganie presji. Myślę, że bezpośrednio wiąże się z tym duże poczucie odpowiedzialności. To po stronie PM’a leży odpowiednie dostosowanie zakresu projektu do możliwości zespołu. Przyjmowanie zobowiązań obarczonych ryzykiem niepowodzenia naraża nas wszystkich na porażkę.

3. Jak wygląda Twoja ścieżka kariery w naszej firmie?


Zaczynałam pracę jako Junior Project Manager. Do agencji Empressia trafiłam z kilkuletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami badawczymi i naukowymi. Śmiało mogę więc mówić o przebranżowieniu – wcześniej prawie rok przygotowywałam się do zmiany branży, więc była to moja świadoma decyzja.

W zespole jestem już ponad rok. Praca na tym stanowisku to ciągła nauka, a ja z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jestem już w pełni samodzielnym Project Managerem 😀.

zdjęcie grupowe dev nad morzem

4. Pamiętasz swoją rozmowę kwalifikacyjną w agencji Empressia? Jak wyglądała?


Owszem! Nawet traktuję już tę historię jako anegdotę 😀.

Do rekrutacji podchodziłam dwa razy. Przy pierwszym podejściu wysyłałam CV i zostałam zaproszona na rozmowę. Udało mi się przejść do drugiego etapu, ostatnia prosta i… niestety – nie udało się.

Nieoczekiwanie kilka tygodni później dostałam wiadomość od Tomka Kubery, czy chciałabym wrócić do tematu rekrutacji. Odpowiedziałam: pewnie, że bym chciała! Później była rozmowa i dzień próbny. Przyszłam w piątek, a w poniedziałek dostałam propozycję współpracy.

I jestem do dziś!

paula i pies

5. Co najbardziej lubisz w swojej pracy?


Przede wszystkim zaufanie i partnerstwo. Tutaj zawsze jest miejsce na dyskusję, burzę mózgów. Słuchamy siebie wzajemnie i korzystamy ze swojego doświadczenia. Komunikacja i bliska współpraca pozwoliła nam już przebrnąć przez niejedną stykową sytuację. Mam tę pewność, że jeśli nie jestem w stanie sama rozwiązać problemu, to mogę liczyć na zespół.

Cenię także dynamikę i różnorodność – tutaj każdy dzień może przynieść coś nowego, a ja naprawdę lubię wyzwania! W mojej pracy mam realny wpływ na budowanie, wprowadzanie zmian oraz ulepszanie. Zakończenie projektu z sukcesem daje mi niesamowitą satysfakcję!

6. Wiemy, że życie to nie tylko praca! Co robisz poza nią?


Sportowy świr i pasjonatka słodkich wypieków

– to ja!

Zamiłowanie do sportu zaszczepili mi rodzice, które wraz z wiekiem tylko eskalowało. Podobno jeszcze dobrze nie umiałam chodzić, a już jeździłam na łyżwach ⛸️. Z kolei w ostatnich latach moim życiem zawładnął trening siłowy, rower MTB i squash. Natomiast bardzo lubię próbować różnych aktywności i nadchodzące lato będzie stało pod znakiem windsurfingu 🤙.

wycieczki rowerowe

Poza tym w listopadzie zeszłego roku pojawił się w moim życiu nowy, czworonożny członek rodziny. Taco (jak Taco Hemingway!), to wesoły 9-miesięczny owczarek australijski. Obecność tego wymagającego futrzaka tylko zwiększyła codzienne aktywności. Jego zasoby energii są niemal niewyczerpalne i czasem naprawdę trzeba wykazać się dużą kreatywnością, żeby je spożytkować. Aktualnie zaczynamy treningi nosework i jestem zachwycona 💙.

piesek plaża

Natomiast pieczenie i gotowanie to moja odskocznia od codzienności – ucieczka od zmartwień, relaks. Wtedy nie myślę o niczym innym. Mój popisowy wypiek to sernik. Jedną z jego wariacji nawet udało mi się wygrać nasz firmowy konkurs cukierniczy!

ciasta

7. To nie jest pytanie z serii „Jak widzisz siebie za 5 lat”, ale… jakie masz plany na przyszłość?


Plany mają to do siebie, że się zmieniają… Ale w moim idealnym życiu, chociaż przez kilka lat mieszkam w bardziej słonecznym miejscu. Andaluzja, Toskania…? 😉

Pytanie Extra: Złowiłaś złotą rybkę – masz 3 życzenia, jakie będą?


złota rybka

(źródło: Besty.pl)

Paulo, dziękuję za rozmowę w ramach cyklu #e-interview 💙!

Chcesz dołączyć do naszego zespołu i być częścią Ekscytującej przygody w agencji Empressia? Zajrzyj na naszą podstronę Kariera albo zgłoś się do nas bezpośrednio!