Poznaj nas lepiej! W #e-interview, czyli wirtualnym wywiadzie przeprowadzanym z pracownikami Empressia, znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące kariery w naszej agencji SEO. Dowiedz się o codziennej pracy w firmie, w której każdy może znaleźć swoją drogę. Zobacz, jak pracujemy i co robimy również po pracy. To wiele mówi o człowieku!

Psssst! Na końcu znajdziesz pytania Extra, które... mogą Cię zaskoczyć!

1. Czym zajmujesz się w agencji Empressia?


Jestem Junior Front-end Developerem. Zajmuję się tworzeniem stron internetowych opartych na WordPressie oraz sklepów na platformie PrestaShop. W przypadku PrestaShop stawiam swoje pierwsze kroki i dużo się uczę.

Oprócz pracy nad projektami, czasami zdarzają się spotkania z klientami lub szkolenia z obsługi stron, więc nie mogę narzekać na monotonię. :)

Dominik Rodzim Empressia Front-end Developer

2. Jakie umiejętności są potrzebne do pracy jako Junior Front-end Developer


Oczywiście wiedza z zakresu technologii front-endowych to podstawa, ale uważam, że w naszej pracy ważne są również inne umiejętności. Jedna z nich, którą wydaje się dla mnie kluczowa, to umiejętność patrzenia na projekt z punktu widzenia zwykłego użytkownika. Mam na myśli przede wszystkim wybieranie i wdrażanie rozwiązań, które będą intuicyjne i proste w obsłudze.

Po rozpoczęciu pracy w agencji Empressia zauważyłem również, jak ważna jest umiejętność pracy w zespole. Pamiętam, że byłem pod ogromnym wrażeniem tego, w jaki sposób inne osoby w zespole przekazują informacje na temat prowadzonych przez nich prac oraz rzeczy, które mogą pomóc innym deweloperom w ich taskach. Przed Empressią pracowałem nad projektami samodzielnie i było to dla mnie dużo zaskoczenie, a z drugiej strony motywacja, żeby wyrobić sobie podobne nawyki dotyczące przekazywania informacji innym członkom zespołu.

zespół DEV Empressia

3. Jak wygląda Twoja ścieżka kariery w naszej firmie?


Ofertę pracy znalazłem na portalu justjoin.it – o ile dobrze pamiętam, była to oferta na stanowisko Junior Webdevelopera. Do firmy przyszedłem w lipcu 2022 roku, więc niedawno minął mi rok! Był to dla mnie czas pełen nauki i rozwoju. Przede mną wciąż bardzo długa droga, ale czuję dużą motywację i chęci do dalszego rozwoju :)

4. Pamiętasz swoją rozmowę kwalifikacyjną w agencji Empressia? Jak wyglądała?


Oczywiście, że pamiętam :D

Było to dość krótkie spotkanie z Tomkiem Kuberą. Jak każda rozmowa tego typu była dość stresująca, ale bardzo konkretna. Tomek zadał mi kilka pytań technicznych, żeby sprawdzić mój poziom wiedzy i opowiedział trochę o firmie. Tutaj zaznaczę, że nie znałem odpowiedzi na wszystkie pytania, ale „jakoś się udało”. Potem przesłałem jeszcze jeden prosty projekt do wglądu w ramach zadania rekrutacyjnego i… to tyle :)

5. Co najbardziej lubisz w swojej pracy?


Nad odpowiedzią na to pytanie musiałem pomyśleć trochę dłużej i finalnie trudno mi wybrać tylko jedną rzecz. Bardzo podoba mi się to, jak mocno pracownicy i przełożeni doceniają pracę innych osób.

Poczucie, że praca jest wartościowa i potrzebna, jest dla mnie bardzo ważne, i doświadczyłem tego po raz pierwszy właśnie tutaj, w agencji Empressia.

Bardzo lubię również zespół, w którym pracuję. Każdy z nas jest pomocny i otwarty na dzielenie się wiedzą. Dla mnie jako juniora to bardzo ważne, ponieważ stwarza idealne warunki do nauki i rozwoju.

6. Wiemy, że życie to nie tylko praca! Co robisz poza nią?


Od kilku lat uczę się języka szwedzkiego i interesuję kulturą skandynawską. W ramach nauki języka i poznawania Szwecji słucham sporo podcastów, czytam artykuły w szwedzkich czasopismach itp.

W wolnym czasie lubię sobie pobiegać – chociaż może tego akurat nie widać, bo w ostatnim roku trochę zaniedbałem bieganie, ale powoli wracam do starej formy! :D Do tej pory udało mi się ukończyć dwa maratony i kilkanaście półmaratonów. W przyszłym roku chciałbym znowu sprobować zmierzyć się na dystansie 42 km.

run Dominik run

Oprócz biegania gram również w piłkę nożną w amatorskiej lidze (pozdrawiam ZKS Kuźniki).

Dominik Rodzim ZKS Kuźniki

Trochę chodzę po górach. Z Wrocławia [gdzie mieszka Dominik – przyp. red.] mamy bardzo blisko w Karkonosze i do Kotliny Kłodzkiej, gdzie znajduje się wiele ładnych miejsc i szlaków.

Dominik Rodzim góry

W połowie sierpnia zaczynam kurs na patent żeglarza jachtowego. Po raz pierwszy pojechałem na żagle 3 lata temu i bardzo mi się spodobało, ale brak czasu sprawił, że dopiero teraz mogę zrobić kurs i rozwijać się dalej w tym kierunku.

7. To nie jest pytanie z serii „Jak widzisz siebie za 5 lat”, ale… jakie masz plany na przyszłość?


Z roku na rok stawać się coraz lepszym i bardziej świadomym deweloperem :D

Chciałbym też przebiec maraton poniżej 3:30, odwiedzić kilka krajów w Azji, zwiedzić Karaiby na żaglówce i... mógłbym tak jeszcze długo wymieniać, ale z doświadczenia wiem, że plany się szybko zmieniają, więc nie będę zdradzał wszystkich ;)

Pytanie Extra: Co sprawia, że czujesz satysfakcję?


Świadomość, że robiąc coś, dałem z siebie 100% :)

Pytanie Extra: Jakie filmy lubisz (i dlaczego)?


Bardzo lubię kino Wesa Andersona. Podoba mi się stylistyka jego filmów, specyficzne poczucie humoru i stała obsada. Nawet ostatnie Asteroid City oglądałem z dużym zainteresowaniem pomimo wielu głosów, że Anderson się już wypalił i odcina kupony od stylu, który wytworzył na przestrzeni lat.

Od kilku lat w pracy słucham radia, a w szczególności RMF Classic, gdzie grana jest muzyka filmowa i często oglądam film na podstawie utworów, które wpadną mi w ucho. W ten sposób zafascynowałem się m.in. animowanymi filmami japońskiego Studia Ghibli, które stworzyło wiele znanych produkcji, jak np. Spirited Away czy Ruchomy zamek Hauru.

Pytanie Extra: Czy UFO istnieje?


I want to believe Archiwum X

Dominiku, dziękuję za rozmowę w ramach cyklu #e-interview 💙!

Chcesz dołączyć do naszego zespołu i być częścią Ekscytującej przygody w agencji Empressia? Zajrzyj na naszą podstronę Kariera albo zgłoś się do nas bezpośrednio!