Poznaj nas lepiej! W #e-interview, czyli wirtualnym wywiadzie przeprowadzanym z pracownikami Empressia, znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące kariery w naszej agencji SEO. Dowiedz się o codziennej pracy w firmie, która coraz bardziej wpływa na branżę pozycjonowania. Działamy kompleksowo i zespołowo. Chcemy jednak, żeby każdy mógł poznań naszych pracowników nie tylko z perspektywy tego, co wykonują w biurze, ale również poza murami budynku firmowego. To wiele mówi o człowieku!

Psssst! Na końcu znajdziesz pytania Extra, które... mogą Cię zaskoczyć!

1. Czym zajmujesz się w agencji Empressia?


Jestem specjalistką SEO, a dokładniej specjalistką off-site SEO. W ramach pracy kompleksowo zajmuję się artykułami sponsorowanymi dla wszystkich naszych klientów. Przygotowuję tematy, dobieram odpowiednie miejsca, gdzie mają one zostać opublikowane, wykonuję odpowiednie linkowanie zgodne ze strategią, a na koniec wszystko publikuję na wybranych portalach. Często tworzę także dodatkowe plany publikacji na dłuższy okres, które połączone z działaniami pozycjonerów przynoszą widoczne rezultaty.

Aneta Lewandowska agencja SEO Empressia

W pracy jestem odpowiedzialna nie tylko za artykuły sponsorowane, ale cały link building zewnętrzny, w ramach którego koordynuję prace związane z budowaniem profilu linków dla naszych klientów.

Od dłuższego czasu wykonuję również zadania związane z on-site SEO, wspomagając w ten sposób zespół i rozwijając przy okazji kolejne umiejętności.

2. Jakie umiejętności są potrzebne do pracy jako SEO Specialist?


Myślę, że oprócz specjalistycznej wiedzy bardzo ważne są:

  • skrupulatność,
  • dokładność,
  • analityczny umysł,
  • umiejętność planowania swoich zadań oraz czasu,
  • zdolność komunikowania się z klientami i zespołem,
  • łatwość w dostosowywaniu się do nieoczekiwanych sytuacji,
  • odpowiedzialność.

Aneta Lewandowska Empressia

3. Jak wygląda Twoja ścieżka kariery w naszej firmie?


Trzeba przyznać, że moja ścieżka kariery jest bardzo urozmaicona. Gdy rekrutowałam do agencji Empressia te niecałe 4 lata temu, nie miałam wymarzonego stanowiska. Byłam świeżo po praktykach w dwóch agencjach social media i wiedziałam, że chcę iść w stronę marketingu internetowego, ale nie miałam sprecyzowanego kierunku.

Swoją karierę rozpoczęłam od link buildingu, następnie zajmowałam się kampaniami w Google Ads, copywritingiem oraz social mediami. W późniejszym czasie wdrażałam także treści na strony. Aktualnie zajmuję się off-site SEO oraz wspomagam pozycjonerów w działaniach on-site. Tak urozmaicona ścieżka pomogła mi poznać różne obszary marketingu internetowego oraz zdobyć wiele przydatnej wiedzy.

dziewczyny z agencji Empressia

4. Pamiętasz swoją rozmowę kwalifikacyjną w agencji Empressia? Jak wyglądała?


Jasne. Pamiętam, że był to ostatni tydzień września. Przyjechałam do starego biura na ulicy Ziębickiej, a na spotkaniu obecny był Tomek Kuśnierczak, Tomek Kubera oraz Damian Mączyński. Podczas rozmowy otrzymałam kilka pytań dotyczących pozycjonowania i marketingu internetowego, swojego dotychczasowego doświadczenia, a także zainteresowań poza pracą. Po rozmowie dostałam kilka zadań do wykonania w domu, a już w pierwszym tygodniu października dołączyłam do zespołu i tak pracuję tu ponad 3,5 roku.

5. Co najbardziej lubisz w swojej pracy?


Zdecydowanie są to ludzie. Mamy zgrany zespół, składający się z zupełnie różnych charakterów. Każdy element jest ważny, a my dzięki tej różnorodności jesteśmy kompletni i razem możemy działać lepiej. Poza tym wydaje mi się, że świetnie zgrywamy się nie tylko w pracy, ale także super się wszyscy razem bawimy na imprezach integracyjnych ;-)

Empressia imprezy integracyjne

6. Wiemy, że życie to nie tylko praca! Co robisz poza nią?


Poza pracą lubię odkrywać nowe miejsca. Mam utworzoną listę z miastami, które chciałabym kiedyś odwiedzić i właśnie teraz, gdy odpowiadam na to pytanie, jestem po weekendzie spędzonym w Niderlandach. Poza tym mało kto o mnie to wie, ale interesuję się też kosmetologią. Relaksuje mnie czytanie o nowych urządzeniach i zabiegach wchodzących na rynek. Myślę, że gdyby nie marketing internetowy albo księgowość to właśnie tam szukałabym swojej drogi.

7. To nie jest pytanie z serii „Jak widzisz siebie za 5 lat”, ale… jakie masz plany na przyszłość?


Obecnie rozwijam się mocniej w kierunku on-site SEO i w najbliższym czasie będę dążyć do pozostania samodzielnym pozycjonerem. Cały czas jestem także zainteresowana dalszym rozwojem w kampaniach Google Ads i myślę, że jeśli uda mi się wzbogacić zdobytą wcześniej wiedzę to będzie to świetne dopełnienie do pozycjonowania stron internetowych.

imprezy w agencji Empressia

Pytanie Extra: Co masz częściej ustawione w telefonie: wibracje czy dźwięk?


Tak naprawdę to ani jedno, ani drugie :-D Mój telefon jest zwykle kompletnie wyciszony, ale nie stanowi to żadnego problemu, bo zawsze mam go przy sobie. A dlaczego jest cały czas całkowicie wyciszony? Chyba nie znalazłam jeszcze dzwonka, który nie denerwowałby mnie po kilku dniach.

Pytanie Extra: Jaki jest Twój ulubiony kolor?


Aktualnie pudroworóżowy. Jest to odcień delikatny i stonowany, nierzucający się w oczy. Lubię go nie tylko ze względu na samą barwę, ale ten kolor całkowicie odzwierciedla także mój charakter. No i podobno bardzo mi pasuje ;-)

Pytanie Extra: Którą podróż w życiu najlepiej wspominasz?


Zdecydowanie jest to podróż do USA. W krótkim czasie udało mi się zobaczyć wiele przeróżnych miejsc jak LA, Vegas, San Francisco czy NYC i każde z tych miast urzekło mnie zupełnie czymś innym. Natomiast gdybym miała wybrać jedno, to mimo zimy 100-lecia, trwającej w tamtym momencie i przygód związanych z lotami, byłby to Nowy Jork. Spoglądając z 70 piętra Top of the Rock na cały Manhattan wiedziałam, że właśnie spełniam swoje marzenie. Jestem pewna, że tam jeszcze wrócę, ale tym razem odpuszczę choinkę z Kevina i polecę latem :-D

Aneta Lewandowska z agencji Empressia podróże

Aneto, dziękuję za rozmowę w ramach cyklu #e-interview 💙!

Chcesz dołączyć do naszego zespołu i być częścią Ekscytującej przygody w agencji Empressia? Szukasz pracy w dziale SEO lub DEV? A może, podobnie jak Aneta na początku, jeszcze nie masz sprecyzowanych marzeń co do kariery i chcesz znaleźć swoje miejsce w marketingu internetowym? Sprawdź zakładkę Kariera albo zgłoś się do nas bezpośrednio!