Poznaj nas od środka! W wirtualnym wywiadzie, czyli #e-interview, znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące kariery w agencji SEO Empressia, codziennej pracy w firmie, a nawet życia poza budynkiem firmy, które zdecydowanie ma wpływ na to, z kim pracujemy. Na końcu z kolei znajdziesz pytania Extra, które... mogą Cię zaskoczyć!

1. Czym zajmujesz się w agencji Empressia?


Jestem programistą, a dokładniej Front-end Developerem. Poza tym, co oczywiste (czyli kodowaniem), zdarza mi się też prowadzić szkolenia dla klientów z zakresu obsługi napisanych przez nas stron. Dodatkowo jestem też "mentorem" dla niektórych naszych juniorów, czyli taką pierwszą deską ratunku, jeśli mają jakiś problem. Staram się też ich nakierowywać na najlepsze rozwiązania i w miarę moich umiejętności poprawiać i tłumaczyć błędy, które popełniają.

szkolenia w agencji Empressia

2. Jakie umiejętności są potrzebne do pracy jako Front-end Developer?


Oprócz tych umiejętności, które wyskoczą Wam po wpisaniu tego pytania w Google, to mam wrażenie, że musicie kochać komputer! I to tak serio, od małego spędzałem na nim naprawdę dużo czasu (co prawda nie na kodowaniu, ale na graniu w gry) i nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że ktoś, kto tego nie robił, zostaje programistą. Spędzanie dzień w dzień minimum 8 godzin przed komputerem potrafi zmęczyć głowę, dlatego trzeba to po prostu lubić, żeby znaleźć też czas na własny rozwój i nadal czerpać z tego przyjemność :)

Adrian Wosicki Empressia

3. Jak wygląda Twoja ścieżka kariery w naszej firmie?


Przychodziłem do naszej firmy jako totalny laik, więc tak naprawdę jedyne, o czym marzyłem, to po prostu dostać pracę, żeby zdobyć jakiekolwiek komercyjne doświadczenie. Co ciekawe, byłem w tym okresie na trzech rozmowach rekrutacyjnych i Empressia jako jedyna wydawała mi się firmą, w której chciałbym pracować. Jako jedyni też się odezwali, więc wyszło najlepiej jak mogło.

Adrian Wosicki i lemoniada

Przez ponad 3 lata pracy tutaj nigdy nie zdarzyło mi się samemu negocjować warunków pracy, zawsze szefowie mnie uprzedzali. To właśnie Tomki sami wychodzili (często bardzo w czas!) z inicjatywą podwyżek i to chyba najlepiej świadczy o tej firmie, że po prostu doceniają i widzą Twój wkład, zaangażowanie i rozwój, jaki po drodze zaliczasz. Co do nazw stanowisk i tego faktycznego "awansu", nie bardzo przykładałbym do tego uwagi, bo ktoś, kto w jednej firmie jest seniorem, w drugiej może być juniorem :)

4. Pamiętasz swoją rozmowę kwalifikacyjną w agencji Empressia? Jak wyglądała?


Pamiętam, była to moja pierwsza i jedyna wizyta w starym biurze [tj. na ulicy Ziębickiej – przyp.red.]. Z kolei mój pierwszy dzień pracy był też pierwszym dniem pracy całego zespołu na Skalnej 20 [tj. obecnej siedziby firmy – przyp. red.]. Poza Tomkiem Kuberą i Tomkiem Kuśnierczakiem na rozmowie kwalifikacyjnej był też Łukasz Redecki, którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam!

Rozmowa, mimo że byłem laikiem, była raczej mocno techniczna. Przedstawiałem swój kod z zadania rekrutacyjnego oraz kilka moich projektów, które stworzyłem przed rozpoczęciem pracy komercyjnej. Jak już mówiłem wcześniej, w tym okresie byłem na kilku rozmowach i ta wydawała się zdecydowanie najbardziej konkretna i rzeczowa :)

5. Co najbardziej lubisz w swojej pracy?


Zdecydowanie ludzi! Mam kilku znajomych w branży i wiem, jak to może wyglądać, a wiem, jak jest u nas. Mamy super zespół, na każdego można liczyć, a jest przy tym też zawsze sporo śmiechów, żartów i dystansu. Fajnie jest wstawać do pracy ze świadomością, że robi się fajne rzeczy z fajnymi ludźmi.

integracje w agencji Empressia

6. Wiemy, że życie to nie tylko praca! Co robisz poza nią?


Podobno robię najlepszą lemoniadę w firmie, więc można to chyba zaliczyć jako hobby! Jestem też fanem sportu, szczególnie piłki ręcznej, w którą grałem pół swojego życia. Lubię też pograć w pokera i podróżować, a że można to fajnie ze sobą połączyć, to już w ogóle życie staje się prostsze.

Adrian Wosicki piłka ręczna

7. To nie jest pytanie z serii „Jak widzisz siebie za 5 lat”, ale… jakie masz plany na przyszłość?


Spłacić leasing! A tak na serio, to na pewno dalej się rozwijać zarówno zawodowo, jak i prywatnie oraz po prostu cieszyć się życiem, popijając naszą ulubioną lemoniadkę w różnych zakątkach świata!

Adrian Wosicki podróże

Pytanie Extra: Nike czy Adidas?


Adidas, bo nigdy nie mieliśmy nike'owych piątków, a adidasowe były! A poza tym Yeezy 350 to najwygodniejsze buty świata i serdecznie je wszystkim polecam, bo są warte swojej ceny!

Pytanie Extra: Komu kibicowałaby syrena na zawodach: ludziom czy rybom?


XD

Pytanie Extra: Morze czy góry?


Kiedyś powiedziałbym, że zdecydowanie morze, ale w ostatnim czasie zdarzyło mi się trochę pochodzić po górach i też mi się spodobało. Mimo wszystko nadal słoneczko, drineczek i woda wygrywają!

Adrian Wosicki i podróże

Adrianie, dziękuję za rozmowę w ramach cyklu #e-interview 💙!

Chcesz dołączyć do naszego zespołu i być częścią Ekscytującej przygody w agencji Empressia? Szukasz pracy w dziale SEO lub DEV? Sprawdź zakładkę Kariera albo zgłoś się do nas bezpośrednio!