Żory

Pozycjonowanie stron internetowych - Żory

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

Cześć, fajnie, że do nas wpadłeś! Co powiesz na to, byśmy porozmawiali o skutecznych sposobach na rozwój Twojego biznesu? Z przyjemnością zaproponujemy Ci realizację strategii najpopularniejszej techniki marketingu internetowego, jakim jest pozycjonowanie stron internetowych. Sięgnij po drugie życie dla swojego biznesu!

Na rynku pozycjonowania stron funkcjonujemy już od ponad 10 lat. Pomogliśmy przedsiębiorcom z całej Polski poprzez zwiększanie widoczności ich witryn biznesowych w sieci. Konsekwencją tych działań był wzrost konwersji witryny, optymalizacja wizerunku firmy w sieci oraz wzrost poziomu ich sprzedaży.

Darmowa wycena
Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Jeśli do tej pory zastanawiałeś się na efektywną promocją swojej firmy w sieci, prawdopodobnie spotkałeś się już niejednokrotnie z terminem pozycjonowania stron internetowych. Możliwe nawet, że jest to powód, dla którego z nami dzisiaj jesteś. W wyszukiwarkę wpisałeś frazę „pozycjonowanie”, a następnie Google uplasował nas jako jedną z pierwszych propozycji w formie odpowiedzi na wyrażoną przez Ciebie potrzebę. Jednak aby tak było, specyfikacje naszej witryny musiały odpowiadać standardom dyktowanym przez roboty Google, o których opowiemy nieco więcej w niniejszym wpisie.

Pozycjonowanie stron - od czego zacząć?

Nie ulega wątpliwości, że efektywna kampania pozycjonowania stron internetowych może zapewnić profesjonalnie przeprowadzony audyt SEO. Jego zadaniem jest wskazanie obszarów witryny wymagających poprawy lub optymalizacji. Celem Google jest oferowanie najwyższej jakości produktów swoim klientom, które zapewnią możliwie największą wartość użytkową oraz komfort użytkowania. Analiza witryny nie odnosi się jedynie do jej aspektów technicznych lub zawartości, ale także do:

 • analizy branży i aktywności konkurencji,
 • aktualnej widoczności pozycjonowanej strony w sieci,
 • weryfikacji kodu strony,
 • analizy szybkości ładowania strony.

Działania związane z audytem SEO oraz opracowaniem skutecznej kampanii pozycjonowania wymaga od pozycjonerów zaawansowanych kompetencji analitycznych i doświadczenia. Niekiedy pracuje nad nim zespół specjalistów o specyfikacjach z różnych obszarów IT oraz marketingu internetowego. Audyt standardowej strony ofertowej trwa zazwyczaj 2-4 godzin. W przypadku sklepu internetowego może natomiast trwać nawet kilkanaście godzin.

Czynniki rankingowe wyszukiwarki Google

 1. Właściwie dobrane słowa kluczowe - słowa kluczowe zwane inaczej frazami stanowią prawdopodobnie jedną z najbardziej charakterystycznych cech procesu pozycjonowania. Pozwalają one na znacznie szybsze dotarcie potencjalnego klienta do oferty firmy. Im większy stopień ich powiązania z wyrażoną przez konsumenta potrzebą, tym większe szanse na wysokie pozycje w Google. W tym kontekście równie ważne jest naturalne umieszczanie słów kluczowych w treści oraz stosowanie fraz długiego ogona.
 2. Przemyślany content marketing - jest niezliczona ilość faktów potwierdzających słuszność stwierdzenia „Content is a King”. Zawartość witryny pod względem wysokiej jakości treści pełni funkcję mostu pomiędzy usługodawcą a konsumentem. Co więcej, wchodzi w rolę sprzedawcy stacjonarnego i wpływa na optymalizację SEO witryny.
 3. Aspekty techniczne strony umożliwiające jej dogodne użytkowanie - strona internetowa pod względem technicznym w sposób nieodzowny wpływa na poziom komfortu użytkowania witryny. Analizy strony pod tym względem ma miejsce już na samym początku pozycjonowania strony i stanowi dobry punkt wyjściowy dla następnych działań.
 4. Optymalizacja SEO - dedykowana jest robotom indeksującym strony w wyszukiwarce Google. Zwracają one uwagę na takie aspekty jak szybkość ładowania strony, dobór optymalnych słów kluczowych, przyjazne adresy URL, meta tagi, atrybuty ALT opisujące grafiki na stronie i wiele innych. Działania SEO mają niebagatelny wpływ na pozycjonowanie stron internetowych i stanowią nieodłączną część tego procesu.
 5. Linkowanie wewnętrzne - link building on-site jest formą nawigowania użytkownika po obszarze witryny i zadbania o to, by zapoznał się z najistotniejszymi informacjami w niej zawartej. Zawiera się w nim zasada 3 kliknięć, której założeniem jest dogodne przedstawienie całej zawartości witryny.

Mity o pozycjonowaniu stron

 • Działania SEO są synonimem pozycjonowania - optymalizacja SEO jest komponentem strategii pozycjonowania.
 • Pozycjonowanie ma jasno określoną cenę - pozycjonowanie jest usługą, która nie tylko nie ma ceny regularnej, ale także jest ona trudna do oszacowania. Każda z pozycjonowanych witryn różni się bowiem specyfikacjami, które wymagają zróżnicowanych działań optymalizacyjnych.
 • Algorytmy Google pozostają niezmienne - niestety zmieniają się co jakiś czas, choć te zmiany już nie są tak drastyczne jak jeszcze kilka lat temu.
 • Wysokie pozycje w wyszukiwarce Google można kupić - nawet kilkadziesiąt reklam płatnych nie zastąpi profesjonalnej optymalizacji witryny i organicznego pozyskiwania klientów. Reklama płatna i organiczna może się natomiast ze sobą uzupełniać.
 • Pozycjonowanie wykonuje się jednorazowo - pozycjonowanie jest procesem ciągłym, głównie ze względu na nieustanną aktywność konkurencji w sieci.
 • Wyniki pozycjonowania są natychmiastowe - trzeba na nie poczekać. Indeksacja witryn przez roboty Google wymaga bowiem czasu.
Pozycjonowanie sklepów

Pozycjonowanie stron w Żorach

Żory to relatywnie niewielkie miasto śląskie położone na prawach powiatu w południowej Polsce. Żory należą do Rybnickiego Okręgu Węglowego, co determinuje usługowy, handlowy i logistyczny charakter miasta. Wyższy poziom konkurencji poszczególnych sektorów Żorów powoduje konieczność nowoczesnego zarządzania biznesem na jego terenie. Częścią strategii rozwoju wszelkich działalności w miejscowościach tak dynamicznie rozwijających się jak Żory niewątpliwie jest pozycjonowanie stron internetowych.

Pozycjonowanie lokalne w Żorach

Jeśli prowadzisz sklep stacjonarny lub działalność prowadzającą sprzedaż lokalną, to bez wątpienia strategia pozycjonowania lokalnego powinna znaleźć się w obszarze Twojego zainteresowania. Za jej pośrednictwem możliwe jest skierowanie oferty do sprecyzowanej grupy docelowej, która z jednej strony jest zainteresowana określonym rodzajem usługi lub produktu, a z drugiej ma realną możliwość ich zakupu. Lokalne pozycjonowanie pokazuje reklamy osobom znajdującym się w szacowanym zasięgu danej działalności. Jego zastosowanie zwiększa skuteczność pozyskiwania potencjalnych klientów i pozwala na efektywne zainwestowanie funduszy w reklamę w sieci.

Nieodłącznym działaniem z zakresu pozycjonowania lokalnego jest założenie profilu Google Moja Firma. Rzetelnie zawarte w niej informacje wzmacniają wiarygodność firmy oraz ułatwiają skorzystanie z jej oferty.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepów online z reguły wymaga nieco więcej czasu, pracy i pieniędzy. Jest to spowodowane przede wszystkim znacznie większą ilością podstron, która się na niego składa. Każda z nich wymaga optymalizacji, a także stworzenia większej ilości contentu zawierającego odpowiednie słowa kluczowe. Pozycjonowanie sklepów internetowych zawiera w sobie najczęściej takie działania jak:

 • optymalizacja meta tagów, czyli stworzenia meta title i meta description zarówno dla produktów, jak i kategorii,
 • stworzenie opisów produktów i kategorii,
 • prowadzenie bloga firmowego,
 • optymalizacja szybkości ładowania podstron,
 • weryfikacja mobilności i responsywności sklepu.
Pozycjonowanie sklepu internetowego

Ile trwa pozycjonowanie stron internetowych w Żorach?

Na samym początku warto sobie uzmysłowić, że pozycjonowanie stron jest procesem ciągłym i nie ma jasno wyznaczonego końca. Jest tak z dwóch podstawowych względów. Po pierwsze, trendy Google podlegają nieustannym modyfikacjom, choć nie są one już tak drastyczne jak kiedyś. Po drugie, praca nad pozycjonowaniem witryn konkurencji z branży jest nieustępliwa i z biegiem czasu może zepchnąć Twoją domenę w dół rankingu wyszukiwań.

Pozycjonowanie sklepu

Pozycjonowanie stron - Żory

Pozycjonowanie stron www i czas pierwszych efektów uzależnione jest od kondycji witryny, w momencie rozpoczęcia jej pozycjonowania oraz od poziomu aktywności jej konkurencji w branży. Z reguły jednak pierwszych wyników pozycjonowania można się spodziewać po kilku tygodniach lub miesiącach skutecznej realizacji kampanii pozycjonowania w wyszukiwarce Google.

Darmowa wycena

Ile kosztuje pozycjonowanie - Żory?

W kontekście pozycjonowania niezwykle trudno jest przedstawić choćby szerokie widełki cenowe. Wynika to z dużej różnorodności specyfikacji poszczególnych witryn internetowych, które wymagają często zróżnicowanych działań optymalizacyjnych. Cena pozycjonowania stron www może zależeć także od wieku domeny i dotychczas podjętych na jej rzecz działań. Niebagatelne znaczenie ma również poziom popularności i ilość wyszukiwanych fraz.

Pozycjonowanie stron internetowych - Żory

Żory to intensywnie rozwijające się miasto pod względem biznesowym. Nie ulega natomiast wątpliwości, że jego zaplecze pod względem podmiotów zajmujących się profesjonalną promocją firm, a przede wszystkim marketingiem internetowym jest ograniczona. Charakterystyka pracy pozycjonera umożliwia natomiast wybór usługi, której nie ogranicza lokalizacja. Współpraca zdalna z agencją SEO bowiem nie obniża efektywności osiągania zamierzonych rezultatów. Wykorzystaj tę niewątpliwą korzyść dla przyszłości Twojej firmy i wybierz najlepszych specjalistów w kraju. Zależności dotyczące ceny pozycjonowanie sklepów w sieci świetnie opisuje niniejszy wpis na naszym blogu firmowym.

Co oferuje Ci agencja SEO?

 • Konto Klienta, które daje nieustanny dostęp do raportów i wyników dotychczasowych działań. Pozostaje ono aktywne przez cały czas trwania umowy.
 • Dostęp do profesjonalnych narzędzi marketingu internetowego.
 • Portfolio potwierdzające doświadczenie we współpracy z kontrahentami różnych branży.
 • Wsparcie opiekuna dedykowanego, który z chęcią na każdym etapie współpracy odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości.
Oceń nasze usługi
4.3/5 na podstawie 6 głosów

Darmowa wycena

Chcesz otrzymać indywidualną wycenę naszych usług?

Wypełnij krótki brief i prześlij go do nas. Wycenę otrzymasz w ciągu 48h.

cookie

Ciasteczka na tej stronie nie są jadalne. Dla Twojego bezpieczeństwa korzystamy z wirtualnych :) Dowiedz się więcej.

Polityka prywatności