Sopot

Pozycjonowanie stron internetowych - Sopot

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

Cześć! Fajnie, że jesteś. :) Właśnie znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie. Opowiemy Ci o możliwościach rozwoju Twojego biznesu, które pozwoli Ci na wypracowanie jego stabilnej pozycji na rynku. Biznesowa strona internetowa stanowi dzisiaj nowoczesną wizytówkę firmy. Jej obecność w sieci jest fundamentem rozpoczęcia działalności i jej nowoczesnego zarządzania. To właśnie za pośrednictwem strony www możliwe jest pozyskanie nowych klientów oraz atrakcyjne przedstawienie oferty.

Fakt ten stanowi tylko jedną stronę medalu. Sukces rozpoczyna się dopiero w momencie wysokiej widoczności domeny w wyszukiwarce Google. Musisz jednak wiedzieć, że na pozycjonowanie stron internetowych warto zdecydować się jak najwcześniej. Wypracowanie tych samych wyników za kilka lat, a nawet miesięcy może okazać się znacznie trudniejsze.

Darmowa wycena
Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na czym polega pozycjonowanie?

Na pozycjonowanie składa się zespół działań mających na celu ogólne zwiększenie widoczności domeny w sieci. Objawia się ono poprzez zajmowanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania Google oraz wzrost konwersji strony. Zadaniem każdego pozycjonera jest dopasowywanie specyfikacji witryny do wymogów stawianych przez algorytmy wyszukiwarki. Algorytmy to swojego rodzaju standardy, które Google chce zapewniać swoim użytkownikom. Dotyczą one sfery merytorycznej, technicznej oraz wizualnej stron internetowych.

Pozycjonowanie sklepów

Pozycjonowanie stron internetowych - Sopot

Sopot należy do Trójmiasta, czyli jednego z największych ośrodków turystycznych i biznesowych w Polsce. To sprawia, że stanowi on prawdziwy raj dla inwestorów i przedsiębiorców zarówno z Polski, jak i całego świata. Na aktualny stan gospodarki miasta Sopot wpływa wiele zróżnicowanych czynników. Nie ulega natomiast wątpliwości, że należy do nich także działalność na rzecz biznesów w sieci. Digitalizacja procesów związanych z zarządzaniem, jak i komunikacją z potencjalnymi klientami wciąż nabiera tempa. To determinuje zasadność rozpoczęcia pracy nad pozycjonowaniem strony już teraz, by zapewnić bezpieczeństwo swojej firmy na rynku w przyszłości.

Pozycjonowanie lokalne firm z Sopotu

Podstawową kategorią podziału pozycjonowania stron www firm w sieci jest zasięg jego oddziaływania, który może być ogólnopolski lub lokalny. Pozycjonowanie lokalne jest dedykowane tym biznesom, które mają możliwość sprzedaży usług lub produktów tylko, lub przede wszystkim w sposób stacjonarny. Należą do nich między innymi punkty usługowe, hotele, lokale gastronomiczne oraz sklepy stacjonarne. Lokalne pozycjonowanie kieruje ofertę do osób, które mają realną możliwość z niej skorzystania. Trafia ona także do tej grupy, która wyraziła konkretne zainteresowanie usługą lub produktem za pośrednictwem wybranych słów kluczowych.

Pozycjonowanie lokalne ma na celu:

 • Kierowanie oferty do sprecyzowanej grupy docelowej,
 • Udostępnienie wszystkich podstawowych informacji o firmie,
 • Ułatwienie dotarcia potencjalnego klienta do miejsca siedziby firmy,
 • Oszczędności finansowe w zakresie reklamy w sieci,
 • Założenie profilu Google Moja Firma.

Organiczne pozycjonowanie stron - Sopot

Potencjalni klienci wpisują w wyszukiwarkę określone frazy, za pomocą których wyrażają swoją potrzebę. W odpowiedzi na nią Google przedstawia dwa rodzaje wyników. Pierwszym z nich są domeny promowane za pomocą kampanii płatnych. Drugim - wyniki naturalne, docenione przez wyszukiwarkę Google. Podstawową różnicą pomiędzy organicznym a płatnym pozycjonowaniem jest to, że realna praca nad stroną internetową zyskuje większe uznanie nie tylko robotów Google, ale także realnych użytkowników witryn.

Zalety pozycjonowania organicznego:

 • Ponad 50% konwersji stron internetowych pochodzi właśnie z pozycjonowania organicznego,
 • Efektywna komunikacja z odbiorcami dzięki wysokiej jakości content marketingowi,
 • Długotrwałe efekty kampanii,
 • Zwiększenie wiarygodności i profesjonalizmy strony internetowej,
 • Wzmocnienie pozycji eksperta branży,
 • Intratna inwestycja w przyszłość biznesu.

Skuteczne pozycjonowanie - content marketing

Mówi się, że w pozycjonowaniu niemal wszystko rozgrywa się o treści. Jedną z ich podstawowych funkcji jest zawieranie słów kluczowych, które umożliwiają dotarcie potencjalnego klienta do adresu domeny. Content marketing strony internetowej jest jak sprzedawca w sklepie stacjonarnym. To on opowiada o produkcie, odpowiada na pytania i wątpliwości klientów, inspiruje do zakupu oraz zwiększa zaufanie odbiorców.

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości content?

 • Wysoka wartość informacyjna - algorytmy Google stale zwiększają swoje wymagania względem treści, weryfikując ich praktyczność oraz zgodność ze stanem faktycznym. Wyszukiwarka za pomocą algorytmu BERT upewnia się, czy poszczególne formy tekstowe są unikalne i przynoszą realną wartość swoim odbiorcom. W tym kontekście równie istotna jest ich różnorodność i poziom zaangażowania, jaki wywołują.
 • Słowa kluczowe - naturalnie zamieszczone słowa kluczowe w treści są podstawową zasadą ich stosowania. Nie bez znaczenia jest także ich różnorodność oraz właściwe powiązanie z ofertą firmy. Wyjątkową wartość mają frazy typu „longtail”. Determinują one natomiast zwiększoną obszerność treści, co również stanowi niebagatelną korzyść.
 • Grupa docelowa - styl komunikacyjny powinien zostać dobrany do charakterystyki jego grupy docelowej. Profesjonalny copywriting przewiduje to, czego odbiorca chce się dowiedzieć i jakiego typu argumenty, sformułowania lub informacje zatrzymają go na dłużej w obrębie witryny.
 • Unikalność - jedna z żelaznych zasad copywritingu seo, których nieprzestrzeganie przez roboty Google jest surowo karane. Unikanie tak zwanego „Duplicate Content” jest konieczne także ze względów prawnych. Skopiowane treści są także przyczyną obniżenia wiarygodności i profesjonalizmu firmy, która powinna dbać o wizerunek eksperta w sieci.
 • Formatownie - każdy treść obecna na stronie wymaga także właściwego sformatowania. Objawia się ono poprzez obecność nagłówków, pogrubiania najważniejszych informacji czy stosowanie leadów oraz FAQ. Przeciętny użytkownik internetu, zanim zdecyduje się poświęcić czas na zapoznanie z treścią, na swój sposób skanuje ją. Podkreślone słowa kluczowe informują, jakie tematy poruszane są w tekście.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych w Sopocie?

Cennik pozycjonowania stron jest wyjątkowo trudny do oszacowania. Każda z poszczególnych witryn różni się bowiem określonymi specyfikacjami, które wymagają zazwyczaj odmiennych działań optymalizacyjnych.

Złożoność strony internetowej można porównać do złożoności organizmu ludzkiego. Audyt SEO w tym zestawieniu ujawnia się jako diagnoza wskazująca na ogólną kondycję witryny. Pozycjoner podobnie jak lekarz weryfikuje natomiast jej obszary wymagające poprawy i optymalizacji. Na tej podstawie wypisywana jest recepta (checklista zadań), której realizacja na rzecz witryny podniesie jej jakość i zoptymalizuje widoczność w sieci.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Kluczowe czynniki wpływające na cenę pozycjonowania strony www

 • Rodzaj strony, a także ilość jej podstron,
 • Ilość i poziom popularności wyszukiwanych fraz kluczowych,
 • Ilość unikalnych treści zawierające słowa kluczowe,
 • Rodzaj zawartej umowy z agencją SEO,
 • Ilość koniecznych do usunięcia błędów i blokad obecnych w obszarze witryny.

Pozycjonowanie stron - audyt SEO

Profesjonalny audyt SEO traktujemy niekiedy jak osobną usługę, która umożliwia przedsiębiorcom zaplanowanie skutecznej strategii pozycjonowania w ujęciu finansowym i czasowym. Stanowi on punkt wyjściowy dla skutecznej kampanii pozycjonowania, który pozwala działać w sposób uporządkowany i przejrzysty. Profesjonalne wykonanie audytu wymaga od pozycjonera znajomości płatnych narzędzi marketingu internetowego oraz umiejętności analitycznych.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Ogólne zasady pozycjonowania zarówno sklepów internetowych, jak i standardowych stron www są wspólne. Warto jednak pamiętać, że w ich przypadku osiągnięcie satysfakcjonujących wyników może zająć znacznie więcej czasu. Jest to spowodowane większą ilością podstron charakteryzującą sklepy online. Ostateczna cena i czas potrzebny na pozycjonowanie sklepów zależą od ilości oferowanych przez nie produktów. Im jest ona większa, tym więcej potrzebnych jest treści zawierających słowa kluczowe. Cena pozycjonowania małego sklepu internetowego waha się w granicach 5000 zł. Posiada on zazwyczaj wówczas około kilkudziesięciu elementów w asortymencie.

Ile trwa pozycjonowanie stron?

Czas pojawienia się pierwszych wyników pozycjonowania zależy przede wszystkim od poziomu konkurencyjności branży, w której funkcjonuje firma. Pozycjonowanie na słowa kluczowe o dużej popularności może zająć nawet kilka lub kilkanaście miesięcy. Przyjmuje się natomiast, że w przeciętnych przypadkach biznesowych pierwszych rezultatów można spodziewać się po przynajmniej kilku tygodniach skutecznej kampanii pozycjonowania. Warto pamiętać, że indeksowanie wprowadzonych zmian w obrębie witryny przez wyszukiwarkę Google również wymaga czasu.

Pozycjonowanie sklepu

Sopot - pozycjonowanie stron internetowych

Słuszność inwestycji w pozycjonowanie strony jest niepodważalna. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, z pewnością nie raz spotkałeś się z jego terminem. Wykorzystaj możliwość wyboru najlepszej agencji SEO, której nie ogranicza lokalizacja siedziby firmy. Empressia już od ponad 10 lat wspiera biznesy z całej Polski, a współpraca zdalna jeszcze nigdy nie obniżyła standardów realizowanej przez nas strategii. Każdy z naszych kontrahentów otrzymuje nieograniczony na czas trwania umowy dostęp do Konta Klienta. Znajdują się w nim raporty i wyniki dotychczas podjętych działań na rzecz domeny. Przekonaj się do pozycjonowania stron internetowych i podejmij jedną z najlepszych decyzji biznesowych w życiu swojej firmy już dziś.

Darmowa wycena

Co może zaoferować Ci nasza agencja SEO?

 • Dostęp do profesjonalnych oraz płatnych narzędzi z zakresu marketingu internetowego,
 • Wieloletnie doświadczenie z kontrahentami z różnych branż,
 • Wsparcie opiekuna dedykowanego,
 • Nieustępliwość w osiąganiu zamierzonych rezultatów,
 • Nieustanną optymalizację strategii pozycjonowania,
 • Nowoczesną strategię optymalizacji SEO dla firm.
Oceń nasze usługi
4.6/5 na podstawie 18 głosów

Darmowa wycena

Chcesz otrzymać indywidualną wycenę naszych usług?

Wypełnij krótki brief i prześlij go do nas. Wycenę otrzymasz w ciągu 48h.

cookie

Ciasteczka na tej stronie nie są jadalne. Dla Twojego bezpieczeństwa korzystamy z wirtualnych :) Dowiedz się więcej.

Polityka prywatności