Rybnik

Pozycjonowanie stron internetowych - Rybnik

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

Cześć! Fajnie, że do nas wpadłeś! Co powiesz na to, byśmy porozmawiali o możliwościach rozwoju Twojego biznesu? Nie wiemy, czy wiesz, ale posiadanie wysokiej jakości biznesowej witryny w sieci jest dzisiaj fundamentem prowadzenia działań w zakresie jej promocji zarówno w internecie, jak i w ujęciu ogólnym. A Ty? Zadbałeś już o swoją nowoczesną wizytówkę firmy?

Pozycjonowanie stron - Rybnik

Aktualna aktywność przedsiębiorców w sieci determinuje konieczność pracy nad osobistą stroną www, by pozostała widoczna mimo konkurencji. Podstawową strategią w tym zakresie jest odpowiedź na wymagania stawiane przez algorytmy wyszukiwarki Google. My pozycjonujemy biznesowe strony www już od ponad 10 lat. Pozwól, że podzielimy się z Tobą swoim doświadczeniem! Zaufaj naszej agencji SEO i pozyskaj jeszcze więcej potencjalnych klientów.

Darmowa wycena
Pozycjonowanie sklepów internetowych

Co daje pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie strony internetowej w znaczeniu dosłownym oznacza zwiększanie widoczności witryny w sieci lub windowanie jej na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Jest to proces polegający na dopasowywaniu specyfikacji poszczególnych stron do standardów wyszukiwarki. Aby Google chciał je proponować swoim odbiorcom, muszą być nie tylko zgodne z wyrażonymi potrzebami jego użytkowników, ale także być atrakcyjne pod względem funkcjonalnym, technicznym oraz merytorycznym. Podstawą zarządzania sferą biznesową wielu miast jest właśnie pozycjonowanie stron internetowych. Rybnik nie jest w tym przypadku wyjątkiem.

Działania SEO - fundament strategii pozycjonowania

Optymalizacja SEO to poprawa specyfikacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarki Google. Składa się na nią przede wszystkim dobór odpowiednich słów kluczowych, link building, weryfikacja danych technicznych strony oraz content marketing. Poniżej omówimy pokrótce każdy z wymienionych komponentów.

Pozycjonowanie stron www - dobór słów kluczowych

Słowa kluczowe są jak składnik „X” contentu witryny, bez którego potencjalni klienci być może nigdy nie odnaleźliby interesującej ich oferty. Podstawową zasadą zastosowania fraz kluczowych jest ich naturalne zawarcie w treściach. Mogą znajdować się nie tylko w formatach tekstowych, ale także w adresach URL oraz atrybutach ALT. Na szczególną uwagę zasługują frazy typu „lon tail”, które generują najwyższy współczynnik konwersji. Składają się z większej liczby słów i są używane przez nieco bardziej przekonanych do zakupu konsumentów. Podstawowym celem pozycjonerów w kontekście doboru słów kluczowych jest jak najwyższy poziom ich powiązania z charakterystyką oferty firmy oraz ich różnorodność. Specjaliści używają do tego celu takie narzędzia jak: Surfer SEO, Senuto, Ahrefs, Google Trends czy Planner Słów Kluczowych Google.

Link building strony internetowej

Podstawowym kryterium podziału linkowania są działania zewnętrzne oraz wewnętrzne. Czynności poza obszarem witryny w kontekście linkowania polegają na pozyskiwaniu wysokiej jakości linków do niej prowadzących. Ważne, by pochodziły ze źródeł o wysokim powiązaniu tematycznym. Link building wewnętrzny odpowiedzialny jest natomiast za nawigowanie użytkownika w obszarze witryny. Wówczas nie tylko zapoznaje się on z całą zawartością strony, ale także zwraca uwagę na jej najważniejsze obszary. Linkowanie pochłania niekiedy nawet 50% środków finansowych przeznaczonych na pozycjonowanie. Jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku pozycjonowania sklepów internetowych.

Dane techniczne strony internetowej - pozycjonowanie stron w Rybniku

Kwestie techniczne strony odpowiadają przede wszystkim za poziom komfortu jej użytkowania. Tę sferę strony zazwyczaj optymalizuje się na samym początku procesu jej pozycjonowania. Działania techniczne SEO odpowiadają między innymi za takie kwestie jak:

 • Szybkość ładowania strony,
 • Przekierowanie błędów 404,
 • Bezpieczeństwo witryny,
 • Dane strukturalne,
 • Dopasowanie witryny do urządzeń mobilnych,
 • Responsywność.
Pozycjonowanie sklepów

Content Marketing - filar pozycjonowania stron internetowych

Wysokiej jakości treści na stronie odpowiadają za komunikację z potencjalnym klientem. Funkcję content marketingu najlepiej wyobrazić sobie porównując go do sprzedawcy w sklepie stacjonarnym. Jego zadaniem jest zwiększenie zaufania konsumentów do marki poprzez odpowiedź na wszelkie pytania lub wątpliwości. Content marketing uwzględnia atrakcyjne przedstawienie oferty i misji marki, współtworzenie trendów zakupowych oraz wszelkie funkcje komunikacyjne z odbiorcą. Formaty tekstowe powinny być ściśle dopasowane do charakterystyki danej grupy docelowej oraz cechować się wysokim poziomem zaangażowania odbiorcy. W naszej agencji strategią i realizacją content marketingu zajmują się wykwalifikowani Copywriterzy oraz specjaliści SEO, którzy do kreacji contentu podchodzą z niezwykłą pasją i zaangażowaniem.

Pozycjonowanie stron - mity

 • Google sprzedaje wysokie pozycje w swoim rankingu - na szczęście tak nie jest. Amerykańskie przedsiębiorstwo zdecydowanie stawia na jakość oferowanych przez siebie usług i tego samego oczekuje od swoich klientów oraz kontrahentów. Nawet Google Ads, nie jest w stanie zastąpić pozycjonowania organicznego, którego efekty zyskują uznanie nie tylko robotów Google, ale także samych użytkowników fizycznych. Co więcej, zmienia się także świadomość konsumenta oraz przeciętnego użytkownika internetu. Dzisiaj wysoka jakość jest znacznie lepiej docenianą wartością.
 • Optymalizacja SEO to inaczej pozycjonowanie - mimo że opracowanie skutecznej strategii pozycjonowania pozbawionej działań SEO nie byłoby możliwe, to nie powinno się zamiennie stosować wspomnianych terminów. Optymalizacja SEO stanowi komponent procesu pozycjonowania, na który składają się jeszcze inne czynniki, jak np. linkowanie zewnętrzne.
 • Efekty pozycjonowania są natychmiastowe - na pierwszy wyniki pozycjonowania trzeba poczekać. Ma to związek nie tylko z czasem, którego wymaga realizacja strategii pozycjonowania, ale także z procesem indeksowania zmian zachodzących w obrębie witryny.
 • Ceny pozycjonowania są regularne - na cenę pozycjonowania poszczególnych stron internetowych wpływa wyjątkowo duża ilość czynników. Każda z nich różni się bowiem specyfikacjami wymagającymi zróżnicowanych działań optymalizacyjnych.
 • Pozycjonowanie wykonuje się jednorazowo - jedną z podstawowych cech charakteryzujących proces pozycjonowania stron www jest ciągłość procesu. Raz wypracowane wyniki nie są przyznawanie witrynie jednorazowo. Jest to związane z aktywnością konkurencji w sieci oraz nieznacznie zmieniającymi się trendami wyszukiwarki.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Wiele osób zastanawia się, czy pozycjonowanie sklepów online oraz standardowych stron ofertowych właściwie czymś się różni. Odpowiadamy zwykle, że ogólne zasady pozycjonowania w obu przypadkach pozostają wspólne. Pozycjonowanie sklepu wymaga natomiast wyjątkowej koncentracji na niektórych komponentach strategii pozycjonowania stron internetowych w Rybniku.

Sklepy internetowe wymagają z reguły znacznie bardziej rozbudowanego content marketingu. Wpływa na to konieczność tworzenia opisów kategorii i produktów oraz bloga, jeśli pozwala na to budżet klienta. W przypadku sklepów online niezwykle ważnym aspektem jest poziom komfortu jego użytkowania. W sposób niewątpliwy wpływa na niego linkowanie wewnętrzne oraz szybkość ładowania podstron. Jeśli rozważasz pozycjonowanie swojego sklepu online, skontaktuj się z nami, a my z przyjemnością wykonamy dla Ciebie audyt SEO, który wskażę szereg potrzebnych do wykonania czynności na rzecz witryny.

Pozycjonowanie lokalne stron internetowych w Rybniku

Prowadzisz punkt usługowy, restaurację, obiekt noclegowy lub sklep spożywczy? Jeśli Twoja działalność charakteryzuje się sprzedażą stacjonarną, zdecydowanie powinieneś postawić na strategię pozycjonowania lokalnego stron www. Polega ona na kierowaniu oferty do określonej grupy docelowej. Najczęściej należą do niej osoby zamieszkujące dany obszar lub przebywające na nim tymczasowo. Zasięg kampanii pozycjonowania lokalnego można regulować. Może się on sprowadzać do miasta, dzielnicy, a nawet ulicy. Pozycjonowanie lokalne w swojej strategii przewiduje założenie profilu Google Moja Firma.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Lokalne pozycjonowanie stron - zalety

 • Szybkie dotarcie do grupy docelowej,
 • Większa ergonomia inwestycyjna,
 • Łatwy dostęp informacji o firmie dzięki profilowi Google Moja Firma,
 • Większa skuteczność podejmowanych działań na rzecz pozycjonowania.
Pozycjonowanie sklepu

Pozycjonowanie stron internetowych - Rybnik

Wszystko, co opowiedzieliśmy Ci o pozycjonowaniu w niniejszym wpisie to zaledwie kropla w morzu wiedzy na temat tego procesu. Fakt ten wskazuje na wysokie umiejętności analityczne, informatyczne oraz marketingowe, jakimi charakteryzują się profesjonalni pozycjonerzy SEO. Warto ponadto zauważyć, że zwiększanie widoczności witryn w sieci staje się coraz bardziej skomplikowanym i złożonym procesem. Zdarza się, że na zamierzone rezultaty pracuje cały zespół specjalistów wykwalifikowanych w różnych obszarach marketingu internetowego. Nasza agencja SEO skuteczne pozycjonowanie traktuje jako podstawę pomyślności funkcjonowania większości firm w Polsce.

Darmowa wycena

Rybnik - pozycjonowanie stron

Prowadzisz swój biznes w Rybniku i zastanawiasz się, czy nawiązywanie współpracy z agencją SEO z Poznania to dobry pomysł? Zupełnie niepotrzebnie. Wykorzystaj zdalną charakterystykę pracy pozycjonera i postaw na najlepszych specjalistów w kraju. Tak, w tym kontekście jest możliwy optymalny wybór, który nie nadwyręży nadmiernie Twojego portfela inwestycyjnego. Z nami zyskasz wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce Google i dowiesz się, czym od podszewki jest pozycjonowanie. Rybnik zrobił to już dawno temu.

Oceń nasze usługi
4.3/5 na podstawie 13 głosów

Darmowa wycena

Chcesz otrzymać indywidualną wycenę naszych usług?

Wypełnij krótki brief i prześlij go do nas. Wycenę otrzymasz w ciągu 48h.