Koszalin

Pozycjonowanie stron internetowych - Koszalin

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

Hej, hej! Uff, już jesteś - czas najwyższy! Proces pozycjonowania biznesowych stron internetowych nie lubi zbytniego zwlekania z podjęciem działań. Zwiększanie widoczności firm w internecie jest fundamentem ich promocji w ujęciu ogólnym. O tym, dlaczego tak jest, z przyjemnością opowiemy Ci w niniejszym wpisie.

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli jeszcze nie podjąłeś działań z zakresu pozycjonowania, to najlepsze wciąż przed Tobą. Zakładamy jednak, że jeśli prowadzisz swoją działalność już od jakiegoś czasu, to z pewnością spotkałeś się już z jego terminem. Pozycjonowanie to jedna z najskuteczniejszych technik marketingu internetowego w zakresie promocji firm w sieci. Najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze z naszą agencją SEO. Pozycjonowaniem zajmujemy się od ponad 10 lat. Do tej pory daliśmy drugie życie wielu biznesom z całej Polski.

Darmowa wycena
Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na czym polega pozycjonowanie?

Podstawowym celem pozycjonowania stron internetowych jest zwiększanie ich widoczności w sieci i windowanie na wysokie pozycje wyszukiwań wyszukiwarki. Google w odpowiedzi na potrzeby internautów wyrażone za pomocą określonych fraz kluczowych proponuje domeny nie tylko zgodne pod względem słów kluczowych, ale także pod względem ich poziomu jakości. Standard danej strony internetowej weryfikują natomiast zarówno realni odbiorcy oferty, jak i roboty indeksujące strony. Zadaniem pozycjonerów jest wobec tego optymalizacja witryn oraz odpowiedź na wymogi stawiane przez algorytmy Google.

Pozycjonowanie stron - Koszalin stawia na rozwój biznesowy miasta

Koszalin w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans pod względem inwestycyjnym. Rozwój gospodarczy miasta stymuluje natomiast poziom jakości życia na jego terenie, przyciągając coraz więcej mieszkańców, przedsiębiorców oraz inwestorów. Co więcej, miasto stanowi drugi co do wielkości w województwie, ośrodek administracyjno-gospodarczy oraz kulturalno-wypoczynkowy. Co między innymi optymalizuje rozwój biznesu w takich miastach jak Koszalin? Pozycjonowanie stron internetowych oraz wszystko, co składa się na marketing internetowy wydaje się być jedną z najtrafniejszych odpowiedzi w tym kontekście. Dla przykładu, jego kulturalno-wypoczynkowy charakter nie obyłby się bez pozycjonowania lokalnego.

Pozycjonowanie stron internetowych - korzyści

 1. Stabilne rozpoczęcie działalności - dzisiaj nieodłącznym elementem założenia firmy jest stworzenie nowoczesnej wizytówki, jaką jest strona internetowa. Jej pozycjonowanie warto rozpocząć od samego początku. Zabieg ten wesprze pozyskanie pierwszych klientów i pomoże zyskać przewagę nad konkurencją w przyszłości.
 2. Wypracowanie silnej marki na rynku - długotrwała i konsekwentna praca nad stroną przyniesie wymierne rezultaty zarówno w kontekście zwiększenia widoczności domeny w sieci, ale także w zakresie budowy jej profesjonalnego wizerunku. Pozycję eksperta w sieci budują przede wszystkim wysokiej jakości treści.
 3. Zwiększenie widoczności w wyszukiwarce Google - z wyszukiwarki Google korzysta aż 97% polskich internautów, którzy każdego dnia wpisują w wyszukiwarkę określone zapytania o produkty i usługi. Wypracowanie pozycji strony do TOP10 wyszukiwań Google zwiększa konwersję pozycjonowanej witryny o około 70%. Jest to wobec tego odwieczny cel wszystkich pozycjonerów w branży.
 4. Oszczędności finansowe - pozycjonowanie jest techniką marketingu internetowego, której poszczególne etapy można rozkładać w czasie. Długofalowa perspektywa inwestycji w zwiększanie widoczności witryn w sieci odczuwalnie zmniejsza ponoszone koszty i sprawia, wspomniany proces staje się dostępny dla większej ilości przedsiębiorców.
 5. Intratna inwestycja w przyszłość firmy - na skuteczne pozycjonowanie składa się przede wszystkim czas, konsekwencja i zaangażowanie. Wczesne rozpoczęcie pracy nad witryną w sieci pomaga w zdobyciu przewagi nad konkurencją w przyszłości oraz utrzymaniu stabilnej pozycji na rynku.

Pozycjonowanie stron internetowych - mity

 • SEO nie jest synonimem pozycjonowania - SEO czyli optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek jest komponentem skutecznej strategii pozycjonowania w ujęciu całościowym. Mimo że osiąganie satysfakcjonujących wyników w sieci bez działań SEO jest niemal niemożliwe, zamienne używanie wspomnianych terminów nie jest poprawne.
 • Google nie sprzedaje pozycji w swoich wynikach wyszukiwania - warto pamiętać, że nawet kupno reklamy sponsorowanej Google nie wywinduje jej na wysokie pozycje organicznego wyszukiwania. Wyszukiwarka chce bowiem proponować swoim klientom najbardziej atrakcyjne strony przede wszystkim pod kątem komfortu ich użytkowania.
 • Wyniki są natychmiastowe - na pierwsze, widoczne wyniki pozycjonowania trzeba poczekać. Wpływa na to między innymi złożoność lub ilość koniecznych działań optymalizacyjnych witryn, czas indeksowania strony przez roboty Google oraz poziom aktywności witryn w sieci, która wyjątkowo spowalnia proces osiągania zamierzonych rezultatów.
 • Pozycjonowanie wystarczy wykonać jednorazowo - jedną z podstawowych cech pozycjonowania jest proces ciągły. Wynika to z faktu zmieniających się trendów rynkowych oraz pracy pozostałych podmiotów branży nad swoją pozycją w rankingu Google.
 • Algorytmy Google pozostają niezmienne - standardy ustanawiane przez przedsiębiorstwo amerykańskie zmieniają się co jakiś czas. Nie są to natomiast tak drastyczne zmiany, jak kiedyś.
 • Algorytmy Google są znane - ostateczna ilość i specyfikacja algorytmów Google nie jest znana i wciąż pozostaje obiektem badań specjalistów w branży. Pozycjonerom udało się natomiast rozpoznać trendy wyszukiwarki zapewniające windowanie stron internetowych.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

W minionej dekadzie byliśmy świadkami dynamicznego wzrostu liczby sklepów online w sieci. Według Interaktywnie.com poziom wzrostu e-handlu w 2020 roku był równy aż 30%. Nie ulega wątpliwości, że doświadczenia zakupowe potencjalnych klientów na przestrzeni lat zmieniały się. Grupa Temkin twierdzi, że konsumenci są w stanie zapłacić aż o 86 zł więcej, jeśli poziom ich obsługi jest na wysokim poziomie. Pozycjonowanie sklepów online nie tylko zwiększa ich widoczność w sieci, ale podnosi także komfort użytkowania ich witryn. Decyduje o tym między innymi:

 • Linkowanie wewnętrzne, które nawiguje klienta w obrębie witryny,
 • Duże zaplecze treści, które są zarówno źródłem słów kluczowych, jak i wszystkich informacji o produktach,
 • Optymalizacja szybkości ładowania podstron sklepu,
 • Przemyślany UX.

Cena pozycjonowania sklepów internetowych jest uzależniona przede wszystkim od poziomu ich złożoności. Wpływa na nią między innymi liczba pozycjonowanych podstron oraz ilość oferowanych produktów. Typowym działaniem związanym z branżą e-commerce jest także założenie bloga, w którym zawierałyby się informacje i inspiracje związane z produktami oferowanymi przez firmę. Pozycjonowanie średniej wielkości sklepu online kosztuje od około 5000 zł netto.

Pozycjonowanie sklepów

Pozycjonowanie lokalne stron internetowych w Koszalinie

Prowadzisz sklep stacjonarny, salon kosmetyczny, hotel, lub lokal gastronomiczny? Jeśli Twoim celem jest kierowanie oferty do społeczności lokalnej, to bez wątpienia powinieneś postawić na pozycjonowanie lokalne biznesowej witryny w sieci. Dzięki komunikacji z klientami mającymi realną możliwość skorzystania z danych usług lub produktów nie tylko zwiększa się ogólna skuteczność pozycjonowania domeny, ale także efektywność inwestycji finansowej.

W zakres pozycjonowania lokalnego wchodzi także założenie profilu Google Moja Firma. Jego obecność jest fundamentem działań promocyjnych każdej firmy. Warto pamiętać, że powinny się w nim znaleźć tylko kompletne i aktualne informacje.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony www?

Oszacowanie ceny pozycjonowania stron internetowych jest wyjątkowo trudne. Wynika to bowiem z ich różnorodnych specyfikacji, które wymagają zróżnicowanych działań optymalizacyjnych. Dogodnym punktem wyjściowym dla wyceny pozycjonowania określonej witryny jest jej przeprowadzenie profesjonalnego audytu SEO. Wskazuje on na ogólną kondycję witryny oraz obszary strony wymagające poprawy. Audyt SEO umożliwia sporządzenie „checklisty” optymalizacji, których może wymagać Twoja biznesowa strona internetowa. Wówczas będziesz mógł zdecydować, które z nich będą mogły zostać wykonane w ujęciu czasowym.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Od czego zależny jest cennik pozycjonowania?

 • Wieku domeny i podjętych na jej rzecz działań,
 • Rodzaju strony oraz jej złożoności,
 • Ilości i poziomu popularności wyszukiwanych fraz,
 • Jakość linków prowadzących do domeny pozycjonowanej strony,
 • Ilość koniecznych do usunięcia błędów popełnionych przez poprzednią agencję SEO,
 • Ilość zamówionych stron, zoptymalizowanych pod kątem SEO.

Ile trwa pozycjonowanie stron internetowych w Koszalinie?

Czas pojawienia się pierwszych wyników pozycjonowania jest zależny przede wszystkim od poziomu aktywności w sieci firm z branży. Co więcej, czas indeksowania wprowadzonych zmian w obszarze witryny przez roboty Google również jest trudny do oszacowania. W średnio konkurencyjnej branży czas ten wynosi zazwyczaj kilka tygodni. Na trwałe rezultaty pozycjonowania warto poczekać natomiast od kilku do kilkunastu miesięcy.

Pozycjonowanie sklepu

Pozycjonowanie stron internetowych - Koszalin

Prowadzisz firmę w Koszalinie i obawiasz się nawiązania współpracy z agencją SEO w Poznaniu? Jeśli od dłuższego czasu masz wrażenie, że w prowadzeniu swojego biznesu brakuje Ci wiatru w żaglach, to właśnie znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie. Pozycjonowanie stron www w naszej agencji SEO realizują specjaliści marketingu internetowego o różnych kwalifikacjach zawodowych. Wykonamy dla Ciebie audyt SEO, na podstawie opracujemy skuteczną strategię pozycjonowania z uwzględnieniem Twoich możliwości finansowych. Co więcej, otrzymasz nieograniczony dostęp do Konta Klienta, w którym znajdziesz raporty i wyniki podejmowanych działań na rzecz witryny.

Darmowa wycena

Agencja SEO dla promocji biznesów z Koszalina

Marzy Ci się spokojna przyszłość Twojej firmy - możesz mieć to w zasięgu ręki. Pomoże Ci ją osiągnąć bowiem dobrze opracowana reklama internetowa. Jeśli interesuje Cię zdobycie nowych klientów i wypracowanie silnej marki na rynku, zapraszamy do kontaktu. Sprawdź, jakie możliwości rozwoju może otrzymać Twój biznes, dzięki skutecznej kampanii SEO.

Oceń nasze usługi
4.2/5 na podstawie 12 głosów

Darmowa wycena

Chcesz otrzymać indywidualną wycenę naszych usług?

Wypełnij krótki brief i prześlij go do nas. Wycenę otrzymasz w ciągu 48h.