Pytania i odpowiedzi

Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania. Wyjaśniamy również kilka pojęć ze świata informatyki, z którymi możesz się spotkać podczas współpracy z naszą agencją interaktywną.


CMS z ang. (Content management system) czyli aplikacja internetowa pozwalająca na łatwe wprowadzanie treści oraz zdjęć na stronę internetową.
Nasza agencja interaktywna specjalizuje się w tworzeniu stron www opartych o systemie CMS Joomla, który w polskiej społeczności cieszy się dużym uznaniem.

Tworzone przez nas strony internetowe wykonujemy tak, aby maksymalnie ułatwić Klientom późniejszą administrację. Naszym atutem jest dostarczanie indywidualnie napisanych instrukcji obsługi z dużą liczbą obrazów i wizualizacji.

Wymagania użytkowników internetu oraz wykorzystywanych urządzeń zmieniają się nieustannie. W ostatnich czasach bardzo popularne stały się strony internetowe oparte o technologię RWD z ang. (Responsive Web Design)

RWD to sposób tworzenia stron www w taki sposób aby wyświetlały się w sposób czytelny na każdym urządzeniu, niezależnie od tego czy korzystamy z netbooka, peceta czy smartphona.

Przy zmianie rozdzielczości ekranu strona internetowa "na żywo" zmienia swój wygląd.

Ceny wykonania strony www są naprawde różne.

Równie dobrze moglibyśmy zadać pytanie: "Ile kosztuje samochód"?
Tak jak w przypadku samochodów możemy kupić małe, tanie auto jak i luksusową limuzynę z masą dodatkowego wyposażenia. Każda strona internetowa jest inna i cena jest uzależniona od wielu czynników.

Pierwszy etap budowy strony zawsze należy do Klienta. To Ty musisz się zastanowić nad tym co chciałbyś umieścić na swojej stronie internetowej. Oczywiście nasz zespół pomoże Ci w wyborze odpowiednich elementów. Jeśli chcesz uzyskać wycenę strony internetowej skorzystaj z naszego formularza lub skontaktuj się z nami.

Nie. Najczęściej na jednym serwerze można umieścić kilka stron internetowych.

Serwer to komputer podłączony do sieci, na którym umieszczona jest strona internetowa, wiadomości mailowe itp. Serwer i domena to dwa niezbędne elementy potrzebne do utworzenia strony internetowej. Jeśli jeszcze nie masz swojego serwera zapoznaj się z naszą ofertą hostingową.

Oczywiście, jest to możliwe, jednak korzystając raz jeszcze z porównania do samochodów - jeśli powierzysz swoje 20-sto letnie auto najlepszemu blacharzowi w kraju to niestety nie zrobi z niego samochodu wyścigowego.

Często stare strony internetowe są wykonane w starych technologiach, które zostały zastąpione przez nowsze, szybsze, z większymi możliwościami.
Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją kiedy modyfikacja starej strony www jest po prostu droższa od utworzenia nowej.

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista jak mogłoby się to zdawać.

Istnieje wiele stron internetowych opartych o gotowe, ogólnodostępne szablony. Strony te działają sprawnie, szybko i mogą wyglądać naprawdę dobrze.
W przypadku jeśli zamówisz indywidualny projekt graficzny, nasz grafik przygotuje szatę nowej strony, do której będziesz mógł zgłaszać swoje uwagi. Sam projekt oczywiście zostanie utworzony zgodnie z Twoimi zaleceniami, na podstawie przesłanego logo, oczekiwanej kolorystyki itp.
Krótko mówiąc, jeśli zdecydujesz się na stronę internetową opartą o indywidualny projekt graficzny to na pewno dostaniesz produkt, który dokładnie spełni Twoje wymagania.

Termin wykonania strony internetowej jest mocno uzależniony od jej specyfikacji.

Strony wizytówkowe ( bez systemu CMS ) najczęściej udaje nam się wykonać w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Na strony CMS trzeba poczekać trochę dłużej - od 14 do 30 dni.

Wszystko zależy od tego co rozumiesz pod pojęciem "wszystkich". Jeśli masz na myśli wszystkie najnowsze wersje przeglądarek WEB 2.0 to odpowiedź brzmi TAK.

Nasza Agencja Interaktywna zaprzestała dostosowywania stron internetowych pod starsze wersje przeglądarek. Wychodzimy z założenia, że jeśli strona ma być nowoczesna i wyglądać profesjonalnie, musi być wykonana w nowych technologiach, które nie są wspierane przez stare przeglądarki.

Wykonywane przez nas serwisy www optymalizujemy pod najczęściej używane przeglądarki według: ranking.pl

To najczęściej zadawane pytanie przez Klientów zainteresowanych pozycjonowaniem. W tym przypadku po raz kolejny można posłużyć się motoryzacyjnym przykładem, ponieważ pytanie to brzmi równie abstrakcyjnie jak: ile kosztuje samochód?:)

Każdą frazę cechuje odrębna konkurencyjność. Łatwiej wypozycjonować frazę "producent sit do wialni" niż frazę "kredyty" – dlaczego? Placówek oferujących kredyty mamy w Polsce tysiące, natomiast producentów sit do wialni pewnie kilka/kilkanaście. Im większa konkurencyjność tym fraza jest trudniejsza i jednocześnie droższa.

Pierwszy efekty pozycjonowania na ogół widoczne są kilka dni po podpisaniu umowy. Prace optymalizacyjne, których się podejmujemy dają podnoszą stronę w wynikach wyszukiwania zaraz po przeindeksowaniu strony nie gwarantując jednak od razu pierwszej dziesiątki.

Jeśli mówimy o top10 wszystko zależy od tego czy fraza jest bardziej konkurencyjna czy też nie. Na ogół top10 osiągamy po 1-3 miesiącach prac, aczkolwiek wszystko zależy od wielu czynników takich jak: staż domeny w Google, konkurencyjność fraz, działanie ewentualnych poprzedników-pozycjonerów, ilość treści na stronie www itd.

Pozycjonowanie stron internetowych dzieli się na dwie zasadnicze szkoły – White Hat Seo oraz Black Hat Seo. Jesteśmy przedstawicielem tej pierwszej szkoły, która charakteryzuje się tym, że pozycjonowana strona www, a w zasadzie domena stanowi wartość, którą należy pielęgnować. Jeśli pozycjonuje się zgodnie z zasadami White Hat Seo strona www zdobywa zaufanie w "oczach" Google, dzięki czemu nie naraża się kary wynikające ze zmiany algorytmów. Strona pozycjonowana jest w nieco wolniejszym trybie, aczkolwiek bardzo skutecznym, który zapewnia stabilne miejsce w wyszukiwarce.

Black Hat Seo to pozycjonowanie oparte na niedozwolonych metodach, które dają szybkie efekty, aczkolwiek narażają, a w zasadzie gwarantują stronie karę ze strony Google lub też całkowite usunięcie z wyszukiwarki.

Nie. Nigdy nie korzystaliśmy i korzystać nie będziemy.